AVM’de Stant Açmak

Genellikle herkes bir gün kendi işini kurmanın hayallerini kurar. Sonuçta kendi işinin patronu olmayı kim istemez ki. Fakat şartlar buna el vermeyebilir. Örneğin bir dükkan açtığınızı düşünün ilk olarak bu dükkanın masrafları oldukça yüklü olacaktır. Bunun yanı sıra dükkanı işlen bir cadde üzerine açmalısınız ki buda daha fazla kira demektir. Sonuçta dükkanınızın insanların görebileceği bir yerde olmalı. Yoksa dükkanın önünden müşteri geçecek mi? Diye düşünmeye başlarsınız. Peki, hiç AVM’lerde stant açmayı düşündünüz mü? Sonuçta AVM’ler oldukça işlek yerlerdir. Yani dükkanımın önünden insan geçer mi diye düşünmenize gerek kalmaz.

Günümüzde birçok AVM, stant açımına izin vermektedir. Bizde sizlere yazımızda AVM’lerde stant açma ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Yazımızın sonunda AVM’lerde en çok hangi stantlar iş yapıyor? Hangi standı açsam daha çok kazanırım? AVM’lerde nasıl stant açabilirim? Tarzındaki soruların yanıtlarını bulacaksınız.

AVM’LERDE EN ÇK HANGİ STANTLAR İŞ YAPIYOR VE HANGİ STANTI AÇSAM DAHA ÇOK KAZANIRIM?

Bir AVM’ye gittiğinizde mutlaka etrafta stantlar görmüştürsünüz. Genellikle bu stantlar kahve, çikolata, doughnut stantlarıdır. Ayrıca mısır stantlarını da oldukça fazla görebilirsiniz. Genellikle self servis şeklinde alınabilecek bu ürünlerin stantları AVM’lerde oldukça iyi iş yapmaktadır. Sonuçta gıda sektörü ölmez bir sektördür. Bu yüzden bir stant açmayı düşünüyorsanız bunu gıda sektörü üzerine yapabilirsiniz. Açılan bu stantların oldukça iyi iş yaptığı da söylenenler arasındadır.

Son yıllarda ülkemizde protein barlarda oldukça iyi iş yapıyor. Henüz protein barların yani taze meyve suyu sıkılan stantların AVM’lerde çok yayılmadığını düşünürsek sizin için iyi bir gelir kapısı olabilir. Protein barlarda taze sıkılmış bir meyve suyunun 4 ile 5 TL arasında satıldığını düşünürsek aylık gelire baktığımız zaman oldukça iyi bir geliriniz olabilir. Ayrıca AVM’lerde müşteri sirkülasyonu çok fazla olacağı için zarar etmek gibi bir durumunuz söz konusu olamaz.

AVM’de stant açmak diyince aklınıza tek gıda sektörü gelmesine gerekte yok. Ben gıda sektörüne girmek istemiyorum diyorsanız AVM’lerde cep telefonu aksesuarı, makyaj malzemesi ve saat gibi ürünlerinde stantlarını açabilirsiniz. Bu ürünler içerisinde özellikle son zamanlarda en çok tutanı cep telefonu aksesuar stantlarıdır. Son yıllarda cep telefonlarına değişik telefon kapları hatta kulaklık ve şarj kabloları ürettikleri için insanlar cep telefonu aksesuarına oldukça ilgi duymaya başladı.

STANT KİRALARI NE KADAR?

AVM’lerde stant kiraları genellikle farklılık göstermektedir. Bu farklılık sizin standını açacağınız ürüne ve AVM’nin hangi konumunda açacağınıza göre bile farklılık gösterebilir. Stant açmak istediğiniz AVM çok merkezi konumdaysa aylık stant kiranız diğer AVM’lere nazaran biraz daha fazla olacaktır. Bunun sebebi ise bu merkezi konumdaki ve tanınmış AVM’lere gelen insan sayısının fazla olmasında kaynaklıdır. AVM’de stant açmaktan yüzde 100 kar elde edebileceğiniz için aslında bu kiralara pek moral bozmanıza gerek yok. Ayrıca bazı alışveriş merkezleri opsiyon karşılığı da stant açmanıza olanak sağlamaktadır.

AVM’DE NASIL STANT AÇABİLİRİM?

Avm’de stant açmaya karar verdiniz ve aklınızda son bir soru kaldı, AVM’de nasıl stant açılır? AVM’lerde stant açmak istiyorsanız ilk olarak AVM’lerin müşteri kitlesini incelemeniz gerekecektir. Yani hangi AVM’ye ne kadar müşteri gidiyor. Bunu inceledikten sonra hangi AVM’de açmak isteyeceğinize az çok karar vermiş olursunuz. Bundan sonraki işlemde ise stant açmanıza uygun olabilecek AVM’ler ile iletişime geçmeniz gerekir. Her AVM’nin sizden isteyeceği evraklar farklı olabilir. AVM’lerden mail yoluyla veya direk stant açmak istediğiniz AVM’ye giderek bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir