TOKİ Kredisi Veren Bankalar

Başbakanlık tarafından kurulan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ev sahibi olmak isteyen kişilerin uygun fiyata ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Diğer konutlara kıyasla çok daha ekonomik konutlar inşa eden TOKİ, sağladığı ödeme kolaylıkları ile ev sahibi olmayı isteyen kişilere büyük destek vermektedir. TOKİ, ülkemizde hemen hemen tüm illerde konutlar inşa etmektedir. Daha inşaat halinde satışına başlanan TOKİ konutları vatandaşlardan çok yoğun talep görmektedir. Bina sahipleri yapılan başvurular arasından genellikle kura yöntemi ile seçilmektedir. Ayrıca kurum, engelli vatandaşlara, gazilere ve şehit yakınlarına ve emeklilere konut sahibi olma konusunda bir ayrıcalık da tanımaktadır. Her bölgede yapılan konutların belirli bir miktarı sadece emekli, engelli ve gaziler ile şehit yakınlarına ayrılmaktadır. TOKİ’de ev sahibi olmak için öncelikle kurumun web sitesine girerek genel şartları incelemeniz gerekmektedir. Şartları sağladığınız takdirde TOKİ’den uygun taksit ve fiyat seçenekleri ile ev sahibi olmanız mümkündür.

TOKİ, 120 ay taksit ve çok düşük tutarlardaki ödeme miktarı ile vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapmaktadır. Kura sonucu ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler TOKİ’ye belirlenen aylık tutarları ödeyerek kira öder gibi taksit ödemektedir. Ancak maddi durumu TOKİ’nin bu taksitlerini ödemeye imkan vermeyen kişiler için banklar devreye girmekte ve bu kişilere finansal destek sağlamaktadır. TOKİ kredisi veren bankalar sayesinde kolaylıkla bu taksitler ödenebilmektedir. TOKİ kredisi veren bankalar müşterilerine oldukça düşük faiz oranları sunmakta ve büyük ödeme kolaylıkları sağlamaktadır.

TOKİ kredisi veren bankalar müşterilerin TOKİ’ye ödemesi gereken tutarı direk olarak TOKİ’ye yapmaktadır. Yani krediyi çeken kişi bankaya borçlanmakta TOKİ’den aldığı evin taksitleri her ay düzenli olarak banka tarafından ödenmektedir. Kişi bankadan aldığı kredinin borcunu yapılan ödeme planı çerçevesinde bankaya ödemektedir. TOKİ kredisi veren bankalar diğer konut kredilerine göre TOKİ kredisinin faiz oranını daha düşük seviyelerde tutmaktadır.

TOKİ kredisi veren bankalar hangileridir?

TOKİ’den ev sahibi olmaya hak kazanmış ancak yeterli maddi imkanı olmayan kişilerin bankalardan kredi çekmesi mümkündür. TOKİ kredisine başvuru yapabilmek için ilk şart, ev sahibi olmaya hak kazanmış olmanızdır. Ülkemizdeki devlet bankaları TOKİ’den ev sahibi olmaya hak kazanmış kişilere kredi kullandırtabilmektedir. TOKİ kredisi veren bankalar Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tır. Her iki banka da uygun faiz oranları ile TOKİ kredisi hizmeti vermektedir. Hangi bankadan kredi çekecekseniz, iyi bir araştırma sürecinden sonra karar vermeniz daha iyi olacaktır. Bu bankaların TOKİ kredi kampanyaları ve kampanya detayları ile ilgili bilgiler aşağıda açıklanmıştır.

 

 

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi

Ziraat Bankası, TOKİ’den ev sahibi olmak isteyen müşterilere 120 ay vade ile kredi imkanı sağlamaktadır. Ziraat Bankası TOKİ Kredisi ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır. TOKİ ve Ziraat Bankası arasında yapılan özel anlaşma ile bu kredinin faiz oranları da oldukça düşük seviyelerde tutulmuştur. Kişinin kredi notuna göre faiz oranları daha da düşük olarak hesaplanabilmektedir. Ziraat Bankası üzerinden TOKİ kredisi kullanabilmek için gerekli evraklar ile beraber en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Vakıfbank TOKİ Kredisi

Vakıfbank TOK İ kredisi beren bir diğer devlet destekli bankadır. Banka, müşterilerine 120 ay vade ile kredi hizmeti vermektedir. Vakıfbank TOKİ Kredisi ile 250.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı % 1,30 olarak belirlenmiştir. Kredi çekebilmek için iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Vakıfbank şubelerinden TOKİ Kredisi ile ilgili detayları öğrenebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir