Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerden bazı genel şartları taşımasını beklemektedir. Tüm bankalar tarafından genel olarak standart olan bu şartları yerine getirmeyen kişilerin kredi başvurusu çoğu zaman onaylanmamaktadır. Sigortalı bir işte çalışıyor olma şartı da bankaların müşterilerine kredi vermelerini kolaylaştıran bir unsurdur. Bankalar kredi başvurusu yapan kişinin sabit bir geliri olduğuna dair resmi bir evrak talep etmektedir. Çalışılan iş yerinden alınan bu gelir belgesi genellikle maaş bordrosu adıyla istenmektedir. Kişinin ne kadar geliri olduğunu ve ne kadar süredir çalıştığını gösteren maaş bordrosu kredi çekmeyi kolaylaştıran bir unsurdur. Bankaların bu belgeyi istemesinin amacı, kredinin geri ödememe riskini azaltmak veya ortadan kaldırmaktır.

Ülkemizde sigortasız işçi çalıştırmak yasaktır. Ancak bu durumun çiğnendiği işletmeler mevcuttur. Burada çalışan kişiler veya herhangi bir iş yerinde çalışmayan ama nakit ihtiyacı olan kişiler sigortasız kredi veren bankalar hakkında sürekli araştırma yapmaktadırlar. Belirtilmesi gerekir ki sigortalı olmadan da kredi çekebilmek mümkündür. Sigortasız kredi veren bankalar, gelir belgesi olmayan ve sigorta primi ödemeyen kişilere de kredi hizmeti vermektedirler. Bunun için kredi başvuru yapan kişinin, kredi notunun iyi olması oldukça önem arz etmektedir. Geçmiş dönemlere ait birikmiş borcu olmayan ve bankalar ile geçmişte iyi ilişkiler kurmuş kişiler sigortasız kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilirler. Bunun yanında şayet kredi notunuz düşük ise, banka sizden üzerinize kayıtlı olan ev, arsa veya otomobillerin belgelerini talep edebilir ya da kredi sicili düzgün bir kefil isteyebilir.

Sigortasız kredi veren bankalar hangileridir?

Sigortası olmayan ama genel kredi çekebilme şartlarını sağlayan kişilere bazı bankalar kredi hizmeti vermektedir. Rekabet üstünlüğü sağlamak ve müşteri sayısını artırmak isteyen bankalar, sigortası olmayan ve gelir belgesi beyan edemeyen kişilere de kredi kullandırtmaktadır. Sigortasız kredi veren bankalar ve kredi ile ilgili detaylar aşağıda açıklanmıştır.

QNB Finansbank sigortasız kredi

QNB Finansbank sigortasız kredi veren bankalar arasında ilk sıradadır. Banka herhangi bir işte çalışmayan kişilere ve ev hanımlarına uygun faiz oranları ile kredi çekebilme imkanı sunmaktadır. Banka kişinin kredi notu ve finansal geçmişine bakarak, kişiye özel faiz oranları ve ödeme planları sunmaktadır. QNB Finansbank müşterisi iseniz, internet bankacılığı üzerinden veya mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bankanın müşterisi değilseniz de en yakın şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Garanti Bankası sigortasız kredi

Herhangi bir bankadan daha önce kredi kullanmadıysanız, Garanti Bankası’ndan 100.000 TL’ye kadar krediyi çekmeniz mümkündür. Üstelik bu krediyi 36 ay taksit ile geri ödeme şansınız vardır. Bu krediyi kullanabilmek için, kredi ve banka sicilinizin temiz olması, herhangi bir bankadan konut veya otomobil kredisi çekmemiş olmanız ve ödenmemiş bir kredi kartı borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Bu kredi başvurusunu Garanti Bankası’nın internet sayfası üzerinden veya yakınınızdaki bir şubeden gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank sigortasız kredi

Sigortasız kişilere kredi veren bir diğer banka Denizbank’tır. Denizbank’tan belirli şartları yerine getirmek koşulu ile herhangi bir gelir belgesi olmadan 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekmeniz mümkündür. Banka bu kredinin faiz oranlarını kişiye özel olarak belirlemiş olup, krediyi kullanmak isteyen kişilere büyük ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Denizbank’ın sigortasız kişilere vermiş olduğu bu kredi hizmetinden yararlanmak için kimlik belgeniz ile bankanın şubelerine müracaat edebilirsiniz. Kredi ile ilgili detaylı bilgileri ve başvuru şartlarını da Denizbank’ın internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir