Mobil Kredi veren Bankalar

Mobil kredi veren bankalar, artık kredi almak isteyenlerin baş listesinde yer alıyor. Kredi notu olgusunun halk arasında da bir hayli yaygınlaşması ve teknolojik imkanlarında gelişmesinden sonra kredi almak için uzun süreler beklemek ortadan kalktı. Kredi notlarını aylık ya da anlık hesaplamaya olanak tanıyan bankalar, daha iyi bir hizmetle müşterilerini memnun etmek için mobil ile kredi verme seçeneğini uygulamaya sundu.O günden beri mobil bankacılık; bankayla iletişim halinde olmak isteyenlerin vazgeçilmezi durumunda. Mobil kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeden önce, kredi kavramını açıklamakta fayda var. Kredi; herhangi bir şeyi almak için yeterli maddi imkanı bulunmayan insanlara banka ya da devlet tarafından verilen para desteğidir. Kredi aldığınız kurum size belirli şartlar altında para verir. Siz de bunu onaylayarak paranızı alır; daha sonra çeşitli faiz oranlarıyla birlikte ödeme yaparsınız.

Mobil Kredi veren Bankalar

Mobil Kredi veren Bankalar en çok 15 bin Türk Lirası veriyoruz deseler de bazı bankaların 30 bin Türk Lirası değerinde dahi kredi verdiklerine tanık oluyoruz. Bu tür kredi veren bankalar arasında, kuşkusuz şubesiz bankacılığı hayatımıza sokan enpara, İgaranti, Cepteteb ve Yapı Kredi Nuvo gibi köklü bankalar bulunuyor. Bunlar dışında yine şubesiz olarak hizmet veren Akbank Direkt, Denizbank, İng Bank, İş Bankası ve Odeabank da mevcut.

Mobil kredi veren bankalar aracılığıyla kredi almak istiyorsanız, yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var. Bunların başında ise, kredi çekmek istediğiniz bankada açtırmış olduğunuz bir hesap olması şartı. Müşteri değilseniz hemen bir hesap açtırmalısınız. Eğer bir süredir bankanın müşterisi konumundaysanız, herhangi bir şubeye gitmeye gerek kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi almanız için kredi notunuzun yeterli miktarda olması gerekmektedir. Kredi başvurusu esnasında sizden herhangi bir evrak, doküman ya da belge istenmez. Bazı bankalar yalnızca başvuru yaptığınıza dair bir dilekçe yazmanızı isteyebilirler. Mobil kredi veren bankalar oldukça kullanışlı oldukları için sayıları her geçen gün biraz daha artıyor. Her bankanın SMS’leri kabul ettiği bir numara var. Bu numaraları alarak bir liste oluşturabilir; kredi seçeneklerine göz atıp karşılaştırma yapabilirsiniz. Ardından başvuru için yalnızca T.C kimlik numaranız istenecek. Sonuç size birkaç gün içerisinde telefon ya da mail ile bildirilecek. Başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenirseniz kredinizin onaylanıp onaylanmayacağı hususunda bilgi edinebilirsiniz. Kredi notunuz düşükse ve kredi alamıyorsanız; kredi notu yükseltme metotlarını kullanarak kısa süre içerisinde kredi notunuzu olabildiğince yükseltmeye çalışmalısınız. Bunun için biraz çaba gerek. Eğer birkaç yöntem uygulamanıza rağmen kredi notunuz yükselmediyse umutsuzluğa kesinlikle kapılmayın. Çünkü kredi notu güncellemesi kısa aralıklarla değil uzun aralıklarla yapılıyor. Daha doğru bir tabirle, ne zaman yapıldığı belli değil.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir