Kredi Borcu Erteleme

Günümüz dünyasında yaşamak artık çok güç. Bir ailede hem kadının hem erkeğin çalışması bile onları geçirmeye yetmeyebiliyor. Üzerine bir de beklenmedik durumlar çıkması vaziyetin üzerine tüy dikmekte. Bu durum insanların bir süre önce aldığı ve rahatlıkla ödeyebileceğine kani olduğu kredi  borçlarını ödeyememelerine sebebiyet veriyor.  Böylesi durumlarda akıllarda beliren ilk seçenek ise: kredi borcu erteleme. Adeta can simidi niteliğindeki kredi borcu erteleme insanların rahat bir nefes almasına ve yaşamını stabil hale getirmesine yardımcı olmakta.

Bir arsa, ev yahut taşıt sahibi olmak için çektiğimiz krediler zaman sonra içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Maaşın çok büyük bir kısmını bankalara vermek insana bazen zor geliyor. Bir de ortaya umulmadık durumlar ortaya çıkıp aylık miktar bankalara yatırılmadığında  faiz faiz üzerine biniyor ve borcumuz katlanıyor. Haliyle bu durumlarda akıllara ilk olarak ”acaba kredi borcu erteleme mümkün mü?’ sorusu geliyor. Evet bu mümkün. Ama sadece sizinle bankanız arasındaki iletişimle alâkalı bir durum. Kredi borcu erteleme başvurusu yapmadan önceki ödeme takviminiz çok büyük önem kazanıyor bu noktada.  Eğer düzenli bir ödeme takvimine sahipseniz kredi borcu erteleme  olasılığınız yüksek; düzensiz ise, üzgünüz hiçbir şansınız yok. Ancak bazı durumlarda kredi borcu ertelemek her ne kadar iyi bir müşteri olursanız olun mümkün olmayabiliyor. Çünkü kredi çekerken bir sözleşmeye imza atıyorsunuz ve banka da buna göre kendini hazırlıyor.

 

Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Her şeye rağmen kredi borcu erteleme yapmak için bankanızın bir personeliyle irtibata geçmenizi öneriyoruz.  Eğer kendinizi güzel bir şekilde ifade edebilirseniz 3-4 aylık bir süre için büyük borçlar altına girmekten, haciz riski yaşamadan işlerinizi yoluna koyabilirsiniz belki. Elde edilen verilere göre Türkiye nüfusunun çok büyük bir kısmı bankalara kredi ödüyor. Bunların 3’te 1’lik bir kısmı ise ödemelerini düzenli bir şekilde yapamıyor. Dolayısıyla kredi borcunu ödeyememek halk arasında bayağı yaygın olduğu göze çarpıyor. Buna benzer durumlar için birtakım bankalar taksit erteleme özelliğini sunmuş durumda. Bu özelik sayesinde ödeme yapamayacağınız aylarda, kredilerinizi 3 ay müddetle ertelemeniz mümkün. Bu işlem için banka ekstradan faiz oranı uyguluyor. Fakat bu miktar, yasal takibe düşmeniz ve alacağınız psikolojik hasarlardan daha değersiz.

1 Yorum

  1. Pingback: Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım? | Kredi Notu Öğrenme - Kredi Notu Sorgulama ve Hesaplama

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir