Kefilsiz Otomobil Kredisi

Kefilsiz Otomobil Kredisi Alınabilir Mi?

Bankalar, insanların isteyip de alamadığı bazı şeyleri alabilmeleri için çeşitli krediler vermektedir. Bunlardan birisi de otomobil kredisidir. Artık pek çok evin önünde bir değil de iki hatta üç tane araba görebiliyoruz. Bu modernleşmenin bir sonucu olarak hayatımızda oluşmuş bir durum. Birçok insan bankaların uygun vade ve faiz oranlarıyla sunduğu otomobil kredilerinden faydalanıp araba sahibi olmaktadır. Bilhassa otomobil firmaları ve bankalar arasında imzalanan kampanyalara rağbet en üst düzeydedir. Bu kampanyalardan faydalanmak isteyen binlerce insan bankaları mesken tutmaktadır. Bu hususta tüketicilerin en çok dikkat ettiği şey, hangi bankaların Kefilsiz Otomobil Kredisi verdiğidir. Çünkü bazen birini kefil olarak bulmak ve gerekli prosedürü halletmek uzun süreler gerektirmektedir. Kefilsiz Otomobil Kredisi veren bankaların insanın canını sıkan tek uygulaması otomobil üzerinde bir süreliğine ipotek uygulamasına gitmesidir. Bu durum otomobilinizin bir nevi rehin tutulması olarak kabul edildiği için, arabayı sıkılıp da satmak istediğinizde bunu gerçekleştirememeniz sizi müşkül durumlarda bırakabilmektedir.

 

Anlaşmalı Banka ve Araba Firmaları

Kredi veren bankalar, kredi talepkârlarından pek çok şartı yerine getirmelerini istemektedir. Örneğin araba firmaları satış kampanyası kapsamında, müşterilerinden bellirli bir oranda peşinat isterler. Geri kalan kısım ise banka tarafından taksitlendirilir. Vade oranlarını kişi kendisi belirlerken faiz oranlarını ise banka belirler. Böylelikle Kefilsiz Otomobil Kredisi almanın yolu açılmış olur. Bu uygulamadaki gaye müşteriye kredi kullandırmaktan ziyade, daha çok araç satabilme güdüsüdür. Bundan dolayı çok zor şartlar uygulanmaz. Yoksa Kefilsiz Otomobil Kredisi almak bir işkenceye dönüşebilirdi.

 

Kredi Notunuzu Yüksek Tutun

Kefilsiz otomobil kredisi almanın bir diğer seçeneği ise bankalara taşıt kredisi başvurusu yapmaktır. Zira bazı bankalar müşterilerinin kredi notlarına bakarak Kefilsiz Otomobil Kredisi verebilmektedirler. Bu insanlar genelde gelir durumu çok iyi olan ve kredi taksitlerini kolay bir şekilde ödeyebileceği tahmin edilen insanlardır. Yine üzerinize dair herhangi bir mal mülk ya da yüksek miktarda maaş varsa bankalar yine Kefilsiz Otomobil Kredisi verebilmektedir. Göstereceğiniz teminatlar sayesinde kefil gösterme derdinden kurtulabilirsiniz. Burada banka, ipotek koyma işlemine gitmektedir. Bu, aracınızı istediğiniz zaman satamayacağınız anlamına gelir. Çünkü taşıtınızı satabilmek için bankaya olan borcunuzun tamamını kapatmanız gerekir. Böyle bir durumla uğraşmak istemiyorsanız çektiğiniz kredinin ya da kullandığınız kredi kartının ödemelerini günü gününe yapmaya çalışarak kredi notunuzu yüksek tutmaya gayret edin.

 

Kefilsiz Otomobil Kredisi Veren Bankalar

 

Yazımızın yukarıdaki kısmı dikkatle okunduğunda aslında bu sorunun cevabı kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Çünkü herhangi bir bankadan kefilsiz kredi almak mümkündür. Ancak bunda kredi notunuz, gelir düzeyiniz, mal varlığınız ve güvenilirliğiniz önemli ölçüde etkilidir. Bankaların verdiği taşıt kredilerinin vadeleri 60 aya kadar varmaktadır. Bittabi vade sayısı çoğaldıkça ödeme yapacağınız miktar da artış göstermektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir