Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Yıllar önce kredi çekmeden önce bir komşumuzdan, akrabamızdan veya arkadaşımızdan rica ettiğimiz takdirde hemen bize kefil olabiliyorlardı. Fakat günümüzde insanlar en yakın dostum dediği kişiyi bile dolandırdığı için insanlar genellikle özellikle kredi gibi ödenmeyince kefile kalabilecek borçlarda birbirine kefil olmaktan çekiniyorlar. İnsanlar birbirlerine kefil olmaktan kaçındığı için çoğu banka kefil olmadan kredi işlemi yapmayı başlattı.

Kefilsiz kredi işlemi kredi kullanmak isteyenleri oldukça rahatlattı. İnsanlar bu krediler sayesinde artık kapı kapı dolaşıp kredi çekmesi için kefil olacak birini aramak zorunda kalmıyorlar. Fakat bankalarında kefilsiz kredi için istedikleri bazı belgeler bulunuyor. Bu belgelerin başında ise gelir veya diğer adıyla maaş belgesi geliyor. Sonuçta bankalarda verdikleri kredilerin sorunsuz bir şekilde geri ödenmesini garanti altına almak istiyorlar. Kefilsiz bir şekilde bankalar bizlere 25 bin TL’na kadar kredi imkanı sunabiliyorlar. Kafanıza “kefilsiz kredi alabilmek için hangi belgeler gerekiyor?” sorusu takılabilir. İstenilen belgeler ve aranan şartlar şu şekildedir:

-Herhangi bir bankaya borçlu olmamanız.

-Kredi puanınızın düşük olmaması. Bu madde çok önemlidir. Çünkü kredi puanınız belli bir puanın altındaysa bankalar size kredi vermekten çekinirler. Kredi alabilmek için kredi notunuzun kaç olması gerektiğini bilmiyorsanız “Kredi Notu Kaç Olmalı? yazımızdan öğrenebilirsiniz.

-Geçmişte ödemediğiniz veya geç ödediğiniz kredi olmaması gerekiyor. Kredi siciliniz kefilsiz kredi çekmek istediğiniz zaman kontrol ediliyor.

-Kefilsiz kredi çekerken eğer üzerinize taşınmaz bir mal varsa bu sizin için büyük bir avantaj durumundadır.

-Adınıza ait düzenli ödenen telefon, elektrik veya su faturası varsa bu size kredi çıkma ihtimalini yükseltir.

Bu maddeleri sağlıyorsanız ve kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamında kefilsiz kredi veren bankaları paylaşacağız.

-ODEABANK: Son birkaç yıldır en fazla yükselme gösteren bankalardan birisi olan Odeabank sizlere kefilsiz kredi imkanı sunan bankalardan birisidir. Müşteri kitlesi gün geçtikçe artan Odeabank 15 bin TL’ye kadar kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediye başvurmak istediğiniz takdirde Odeabank’n internet sitesinden başvuru işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunda ek bilgiler almak için müşteri hizmetleri arayabilir yada SMS olarak kredinizin onaylanıp onaylanmadığı size bildirilir.

-GARANTİ BANKASI: Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Garanti Bankası da kullanıcılara kefilsiz kredi alma imkanı sağlayan bankalardan birisidir. Garanti Bankası’ndan kefilsiz kredi başvurunuzu bankanın internet adresinden veya TC Kimlik numaranızı 3340’a mesaj göndererek yapabilirsiniz. Garanti Bankası, kredi başvurunuzu çok kısa bir sürede değerlendirir ve sizi bilgilendirir. Kredi sonucunuzu ise SMS ile gönderir. Kredinizin onaylanması durumunda size en yakın Garanti Bankası şubesinden kredinizi çekebilirsiniz.

FİNANSBANK: Her zaman yaptığı yeniliklerle gündemde olan Finansbank kefilsiz kredi kullanmak isteyen insanlara 20 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanı sağlıyor. Kredi başvurunuzu şubeye gitmeye gerek kalmadan Finansbank internet sitesinden yapabileceğiniz gibi TC kimlik numaranızı 5030’a mesaj atarak da yapabilirsiniz. Kredi sonucunuz en kısa sürede size bildirilir. Olumlu cevap aldığınız takdirde Finansbank şubelerinden kredinizi kullanabilirsiniz.

INGBANK: Düşük faiz oranlarıyla dikkatleri üzerine çeken ve her geçen gün kullanıcı ağını büyüten bankalardan birisi olan ING Bank sizlere kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullanma hakkı tanıyan bankalarda birisidir. ING Bank kefilsiz kredisine bankanın resmi internet sitesinden veya şubelerden başvurabilirsiniz. Başvurunuzun sonucundan SMS ile bilgilendirilirsiniz.

DENİZBANK: Özellikle yaptığı reklamlarla dikkat çeken Denizbank da kefilsiz kredi veren bankalardan birisidir. Denizbank’tan kredi kullanma işlemi oldukça basittir. TC kimlik numaranızı ve boşluk bırakıp kredim yazarak 3280’e mesaj atarak kredi başvurunuzu yapmış olursunuz. kredi sonucuna göre Denizbank şubelerinde giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

AKBANK: Türkiye’de en çok tercih edilen bankalardan biriside Akbank’tır. Müşterisi çok olduğu için bütün müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda Akbank’ta kefilsiz kredi veren bankalar arasındadır. Akbank kullanıcılarına kefil ve kredi belgesi olmadan kredi kullanabile hakkı tanıyor. Akbank kefilsiz kredi başvurusu yapmak istediğiniz takdirde Akbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Bunların dışında Akbank’ın resmi internet sitesinden de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredinizin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığı size SMS ile bilgilendirilir. Krediniz olumlu sonuçlanırsa size en yakın Akbank şubesinden veya istediğiniz bir şubeden kredinizi çekebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir