Kadın Girişimci Destek Kredileri

Kadınların iş hayatına katılması geçmişten beri istenen ve desteklenen konulardan bir tanesidir. Kadın istihdamına devlet tarafından da büyük önem verilmekte ve kadınların istihdamı için özel projeler hazırlanmaktadır. Kadınların kendi işini kurması konusu da devletin destek verdiği noktalardan bir tanesidir. Kadın girişimciler devlet desteklerini alma konusunda pozitif ayrımcılığa tabi tutulabilmektedir. Özellikle KOSGEB tarafından verilen hibe ve kredilerde kadınlara bir ayrıcalık yapıldığını söylemek mümkündür. Uygun iş planı ve gerekli şartlar ile kadın girişimcilerin KOSGEB’in hibe ve kredi hizmetlerinden faydalanabilmesi ve kendi işinin patronu olabilmesi amaçlanmaktadır.

KOSGEB dışında ülkemizdeki devlet ve özel bankalar tarafından kadın girişimcilere finansal destek sağlamak amacıyla kadın girişimci destek kredileri verilmektedir. Kadınların ticari hayata girmesini ve ekonomiye katkı sağlamasını amaçlayan hükümet bu konuda bankalara destek olmakta ve kadın girişimcilerin desteklenmesini istemektedir. Kadın girişimci destek kredileri, iş kurmak isteyen, yeni bir iş fikri olan veya mevcut iş yerini genişletmek ve geliştirmek isteyen kadınlara uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile finansal destek sağlamaktadır. Kadın girişimci destek kredileri ile normal kredi paketlerinden daha uygun faiz oranları ve daha uzun vade sayısı ile kredi kullanabilmek mümkündür. Özellikle devletin de desteklediği Ziraat Bankası, bu anlamda çok uygun kadın girişimci destek kredileri hizmeti sunmaktadır. Ziraat Bankası dışında da bu hizmeti veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların kadın girişimci destek kredileri ile ilgili bazı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Kadın girişimci destek kredileri veren bankalar

Kadın girişimcilerin ticari ve ekonomik hayata katkı sağlaması amacıyla, bu kişilere finansal destek sağlayan bankalardan bazılarının kadın girişimci destek kredileri hizmeti ile ilgili detaylar aşağıda açıklanmıştır.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Destek Paketi

Ziraat Bankası, kadın girişimcileri ticari hayatta güç kazanmasını sağlamak amacıyla “Kadın Girişimci Destek Paketi” adıyla birbirinden avantajlı bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Kadın Girişimci Destek Paketi’nde devlet tarafından desteklenen “Kredi Garanti Fonu (KGF)” ile düşük faizli kredi paketleri de bulunmaktadır.

Kadın Girişimci Destek Paketi’nin özellikleri şunlardır;

  • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan tüm havale ve EFT işlemlerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır.
  • Kredi Tahsis masrafı % 50 indirimli olarak alınmaktadır.
  • Yıllık kart aidatı olmadan, Kobi Kart kullanabilmek imkanı verilmektedir.
  • Nakit kredilerde 60 aya varan, iş yeri alımlarında ise 96 aya varan uygun kredi hizmetleri verilmektedir.
  • Kadın girişimcilerin teminat mektuplarına özel komisyon fiyatları uygulanmaktadır.
  • Bu paket ile POS ve Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) alımlarını avantajlı fiyatlardan yapabilirsiniz.
  • Kadın girişimci ile beraber, 18 yaş ve üzerindeki çocuklarına ve eşine özel Bireysel Emeklilik Planı hizmeti verilmektedir.

Kadın Girişimci Destek Paketi’nin özellikleri yukarıdaki gibidir. Bu şartlar ve uygun faiz oranları ile kredi hizmetinden faydalanmak için Ziraat Bankası şubelerine giderek detayları öğrenebilir ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Kadın Girişimci Destek Kredisi

QNB Finansbank, kadın girişimcilere kredi desteği vererek, kendine güvenen, ülke ekonomisine katkı sağlayan başarılı kadın girişimcilere finansal destek sağlamaktadır. Kadın girişimci paketi ile 36 ay vadeli kredi çekilebilmektedir. Uygun faiz oranları ve ödeme planları ile kadın girişimciler için cazip kredi teklifleri QNB Finansbank müşterilerine sunulmaktadır.

Banka verdiği finansal desteğin yanında “İşletme Merceği” uygulaması ile işletmenin finans yönetiminden pazarlama e satış faaliyetlerine, insan kaynakları uygulamalarına, risk yönetimi uygulamalarına kadar temel alandaki bilgileri analiz ederek girişimcilere destek vermektedir.

QNB Finansbank şubelerine giderek kredi paketi ile ilgili detayları öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir