İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Kendi işinin sahibi olmak birçok kişinin hayallerini süsleyen bir olaydır. Kimi zaman fikri olup yatırım yapacak parası olmayan kişiler, bu hayallerinden vazgeçebilmektedir. Ancak artık günümüzde bu durum biraz farklı bir işleyiş içerisindedir. Hem devlet hem de birçok yerli ve yabancı sermayeli banka, iş fikri olan girişimcilere özel kampanyalar ile hibe veya kredi imkanı sunmaktadır. Bir iş yeri açarken , en çok harcama kuruluş aşamasında yapılmaktadır. Yeni makinelerin alınması, hammaddelerin temin edilmesi, iş gücü kaynağının bulunması gibi farklı kalemlerde giderler ortaya çıkmaktadır. Girişimcilerin, yaşadığı bu nakit sıkıntısına kredi ve hibe desteği ile çözüm bulmak mümkündür. İşyeri açma kredisi veren bankalar bu süreçte iyi araştırılmalı ve en uygun seçenek değerlendirilmelidir. İşyeri açma kredisi veren bankalar haricinde KOSGEB aracılığıyla da hibe ve kredi desteği almak mümkündür. Hem KOSGEB hem de İşyeri açma kredisi veren bankalar ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

KOSGEB işyeri açma kredisi

KOSGEB işyeri açmak isteyen kişilere 150.000 TL’ye kadar kredi desteği sağlamaktadır. Bu krediye başvuru yapabilmek için öncelikle kurum tarafından düzenlenen 32 saatlik eğitime katılmak ve bu eğitim sonunda verilen sertifikayı almak zorunludur. Bu sertifika ile KOSGEB tarafından verilen hibe ve kredi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. KOSGEB hibe ve kredi destekleri ile ilgili detaylı bilgileri, KOSGEB şubelerinden ya da kurumun internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

TEB işyeri açma kredisi

İşyeri açma kredisi veren bankalar listesinin ilk sırasında TEB yer almaktadır. Girişimcilere özel olarak hazırladığı kredi ve destek paketleri ve girişimcilik alanında verdiği danışmanlık hizmeti ile banka bir adım öne çıkmaktadır. TEB girişimci adaylarına 50.000 TL iş yeri açma kredisini 36 ay vade imkanı ile sunmaktadır. Ayrıca mevcut işyerlerine de yeni yatırım yapmaları için 75.000 TL’ye kadar kredi kullandırabilmektedir. TEB işyeri kredisi başvurusunu bankanın internet sitesi üzerinden ya da herhangi bir şubesinden yapabilirsiniz.

Garanti Bankası işyeri açma kredisi

Garanti Bankası, hem yeni işyeri açmak isteyen hem de mevcut işyerini yenilemek veya genişletmek isteyen KOBİ’lere kredi hizmeti vermektedir. Banka, işyeri açma kredisi veren bankalar arasında Turkcell ile yapmış olduğu anlaşma ile rekabet üstünlüğü sağlamayı amaçlamaktadır. Garanti Bankası İşimi Kuruyorum kampanyası ile düşük faiz oranları ile girişimci adaylarına kredi kullandırtmaktadır. Kredi ile ilgili detaylar için bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası işyeri açma kredisi

İşyeri açma kredisi veren bankalar arasında bulunan İş Bankası, KOSGEB ile yaptığı anlaşma ile işyeri açmak isteyen kişilere finansal kolaylık sağlamaktadır. Yeni bir işyeri kurmanın yanında, bayilik sistemi olan franchising kredisi de veren banka, büyük ilgi görmektedir. İş Bankası Destek Paketi kredisi ile kurulacak işyerinin makine, teçhizat, hammadde ve benzeri giderleri için finansal destek hizmeti verilmektedir. Uzun vadeli olması kredinin geri ödemesini kolaylaştıran bir unsurdur. Kredi ile ilgili detayları bankanın internet sitesini ziyaret ederek veya şubelerine giderek öğrenebilirsiniz.

Akbank işyeri açma kredisi

Akbank, ticari faaliyetleri başlamış olan kişilere özel kredi hizmeti vermektedir. İşyeri açma kredisi veren bankalar arasında bu anlamda farklı bir konum edinmiştir. Akbank, girişimci adaylarına nakit ihtiyaçlarını kısa süreli olarak karşılayabilecek “Artı Para Kredisi” hizmeti vermektedir. Bankaya gitmeden internet şubesi üzerinden de Akbank işyeri açma kredisine başvuru yapmanız mümkündür.

İşyeri açma kredisi veren bankalar ile ilgili mevcut kampanyalar yukarıdaki şekildedir. Size en uygun olacak krediyi seçmek için ciddi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir