Hemen Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektöründe yaşanan yoğun rekabet neticesinde kredi hizmetleri de hızlı bir şekilde verilmeye başlamıştır. Acil paraya ihtiyacı olan ve zaman kaybetmek istemeyen tüketiciler için bankaların hazırladığı farklı paketlerde acil kredi hizmetleri bulunmaktadır. Ancak bankalar, kredi borcunun ödenmeme riskini her zaman göz önünde bulundurduğu için, çok hızlı bir şekilde kredi çekebilmek için bazı önemli noktalar vardır.

Hemen kredi veren bankalar öncelikle kredi verecekleri kişinin finansal durumunu göz önünde bulundurmaktadırlar. Kredi notu burada yine karşımıza çıkmakta ve kişinin kredi kullanma süresini de belirleyebilmektedir. Geçmiş dönem ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçları, haciz ve yasal takip süreçleri, kredi çekme süresini uzatan faktörlerden en önemlileridir. Hemen kredi veren bankalar  ne kadar hızlı kredi verirlerse versinler, kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu muhakkak incelenmektedir. Hiçbir banka bu notu göz ardı ederek kredi kararını vermez. Hemen kredi veren bankalar, bu hizmeti hayata geçirirken müşteri sayısını artırma amacı gütmektedirler. Belli kriterlere bağlı kalarak, sınırlı nakit limitleri dahilinde hızlı bir şekilde kredi çekmek mümkündür. Hatta gelişen bilişim ve internet teknolojileri sayesinde bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kredi çekmek mümkündür.

Hemen kredi veren bankalar, müşterilerinin nakit ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak için internet özel kredi kampanyaları düzenlemektedirler. Hatta sms ile başvuru yapılabilen kredi paketleri de bulunmaktadır. Hemen kredi veren bankalar üzerinden kolay bir şekilde kredi çekebilmek için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Bunlardan ilki, sigortalı bir işte çalışıyor olmaktır. Aylık düzenli geliri olan müşteriler, özellikle maaş hesaplarının bulunduğu bankalardan çok kolay bir şekilde kredi çekebilmektedirler. Maaşınızı da aynı bankadan almış olduğunuz için, banka sizden gelirinizi gösteren herhangi bir belge talep etmeyecektir. Aynı iş yerinde 6 aydan fazla süredir çalışıyor olmak, size bu imkanı sağlayabilir. Hızlı kredi çekebilmenin diğer bir şartı ise, ödenmemiş borcunuzun bulunmamasıdır. Herhangi bir bankadan kredi ya da kredi kartı borcunuzun bulunması, acil kredi çekmenize engel oluşturabilecek unsurlardır. Kredi başvurusu yapmadan önce tüm bankalardaki borçlarınızın zamanında ödenmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Hemen kredi veren bankalar bu genel şartları yerine getirmiş olan müşterilerine kolaylıkla kredi kullandırtmaktadır.

Hemen kredi veren bankalar hangileridir?

Acil nakit ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmede karşılayabilmek için hızlı kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaların listesi aşağıdadır. Ancak hızlı bir şekilde karar verilmesi gereken durumlarda, müşteriler genellikle bankaların uyguladığı faiz oranlarına ve dosya masraflarına dikkat etmeden harekete geçmektedirler. Bu tarz durumlarda müşteri mağdur olmakta ve fazladan ücretler ödeme zorunda kalmaktadır. Her ne kadar acil bir durumda olsanız da zarara uğramamak ve en uygun faiz oranları ile kredi çekmek için bir araştırma yapmanız yararınıza olacaktır. Özellikle bankaların internet sitelerini hızlı bir şekilde ziyaret ederek hangi bankanın ne kadar faiz uyguladığını ve dosya masraflarının ne kadar olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Zaten iyi bir kredi notuna sahipseniz, başvuru yapacağınız banka kredi onayınızı çok geciktirmeden size cevap verecektir.

Hemen kredi veren bankalar:

  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Odeabank
  • Halkbank
  • QNB Finansbank
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • ING Bank
  • Garanti Bankası

Bu bankaların müşterisi iseniz, bankaların internet şubesi veya mobil uygulamaları üzerinden çok hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalardan herhangi birinin müşterisi değilseniz en yakın şubeye giderek bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir