HANGİ BANKADA KONUT KREDİSİ FAİZLERİ NASIL?

Son zamanlarda bankalardaki konut kredisi faizleri yavaş yavaş düşmeye başladı. Bankalar bu konuda daha fazla müşterii kendileriyle çalımak için çekmek için konut kredisi faiz oranları ie ilgili çeşitli düzenlemeler ve kampanyalar hazırlamaktalar. Bu sebeple hangi bankada konut kredisi faiz oranları nasıl öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam etmelisiniz. Özellikle devlet bankalarının açıkladığı konut kredisi faiz indirimlerinin ardından özel bankaların da teker teker faiz indirimi yaptığı açıklamaları bankaların müşterilerini kaybetmek istememelerinden kaynaklanıyor. Detaylar aşağıda.

Bu sebeple bir çok özel banka konut faizi indiriminden hali hazırda yararlanmış olan müşterileri için de yapılandırma açıklamaları yapıyor. Arıca eğer yüksek oranda konut kredisi çektiyseniz ve bankalara yapılandırma için başvurduğunuzda red cevabı alıyorsanız yapmanız gereken tek şey bu red cevabını yazılı olarak banka şubesinden alarak Tüketici Mahkemesi’ne başvurmaktır. Tüketici mahkemelerine  başvurduğunuzda sizin lehinize bir karar vereceklerdir ve çalıştığınız banka konut kredinizi yapılandırmak durumunda kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra Merkez Bankası’nın da faiz indirimine gitmesi sonucunda rahatlayan bankalar müşterileri için bir bir faiz indirimlerine başladılar.

Bunlardan müşteri için en önemlisi ise konut kredisi faiz oranlarıdır. Kişiler konut sahibi olabilmek için bankalardan çok yüksek miktarlarda kredi çekmek durumunda kalıyorlar ve vade süresi uzadıkça maalesef faiz oranları da doğru orantılı olarak artıyor. Bu noktada müşteriler fazla faiz ödemekten memnun kalmıyorlar. Bankalar hem müşterilerine kolay ödeme imkanı sunmak için hem de var olan müşterilerine yenilerini ekleyebilmek  adına birbirleri ile konut kredisi faiz indirimi oranlarında adeta yarışıyorlar.

Böylece hem müşterinin birden fazla banka ile çalışma seçeneği artmış oluyor hem de müşteriler kapsamlı bir araştırma ile hangi bankadan ne kadar uyguna konut kredisi alabileceklerine karar vererek en hesaplı banka ile çalışıyorlar.  Bu durumda bankalarda müşteri kaybetmemek ve daha fazla müşteri kazanmak için indirim oranlarını açıklamaya başladılar.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Ziraat Bankası bir devlet bankası olma özelliği ile konut kredisi faiz oranları ile ilgili yaptığı düzenlemelerde diğer bankalara öncülük etti. Ziraat Bankası’nın 2016 yılı için düzenlediği faiz oranları ise şu şekilde oldu: 1 ila 24 ay vade için 0.82, 25 aydan 60 aya kadar vade için 0.90, 61 aydan 121 aya kadar vade için ise 0.95tl. Aynı zamanda Ziraat Bankası’ndan daha önce çekmiş olduğunuz konut kredileriniz için bir yapılandırma talebi ile de en yakın şubeye uğrayabilirsiniz.

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Denizbank’ın Genel Müdürü Hakan Ateş’in yaptığı açıklama doğrultusunda konut kredisi faiz oranları düşürüldü. Denizbank’ın 2016 yılı için oranları şöyle;  24 aya kadar vadeli olan konut kredisi faiz oranları 0.89, 25 aydan 60 aya kadar vadeli 0.99tl.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranladı Nedir?

TEB Kıdemli Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi yaptığı açıklamada, önemli olanın müşterinin bütçesine göre bir hizmet sunmak olduğunu ve onları ödeme aşamasında zorlamayacak şekilde bir ödeme planı yapmak adına konut kredilerinde düşük faiz uyguladıklarını belirtti. Ayrıca çalışanlara da gerekli evrakları topladıkları zaman 3 saat içerisinde kredi sonucu veridklerini belirtti. Türkiye Ekonomi Bankası konut kredisi  faiz oranları ise 12 aya kadar vade için yüzde 0.99, 36 aya kadar vade için yüzde 1.03, 36 ayı aşan vadeler için ise yüzde 1.06tl olarak açıkladı.

Şeker bank Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Bankaların birer birer konut kredisi faiz oranlarını düşürmeye başlaması ile birlikte Şekerbank’ta bu bankaların arasına katıldı ve faiz oranlarını düşürdüğünü açıkladı. 24 aya kadar vadelerde yüzde 0.89, 25 ile 60 ay arası vadelerde ise 0.99tl olarak faiz oranlarına yeni bir düzenleme getirdi. Yeni faiz indirimi oranları ise 11 Ağustos 2016 tarihi itibari ile geçerli olmaya başladı.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Halkbankası düğürdüğü konut faiz indirimlerinden yararlanabilmek için koyduğu şartlar arasına, yeni konut alımlarında geçerli olması ve ancak 1 miyon lira ile sınırlı olmasını koydu.  24 aya kadar vadelerde yüzde 0.80, 25 ila 48 ay arası vade için yüzde 0.89, 49 ila 60 ay arası vade için yüzde 0.90, 60 ila 120 ay arası vade için ise yüzde 0.95tl olarak faiz oranlarını açıkladı.

VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranları nedir?

Vakıfbank ise diğer faiz indirimi yapan bankalar arasında yer alıyor. Oranlarını 3 aydan 12 aya kadar vade için  yüzde 0.80, 13 aydan 36 aya kadar vade için  yüzde 0.88, 37 aydan 60 aya kadar vade için yüzde 0.90 ve 61 aydan 120 ayada kadar olan vadelerde yüzde 0.95tl olarak açıkladı.

Kuveyttürk Konut Kredisi Faiz İndirimi Oranları Nedir?

Kuveyttürk Bankası’da  konut kredisi faiz oranları indirimlerini 24 aya kadar vadelerde yüzde 0.89, 25 aydan 60 ayaka kadar vadelerde yüzde0.99, 61 ile 120 ay arası vade için ise 1.09tl olarak belirlemiştir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir