Girişimcilik Kredisi Veren Bankalar

Kendi işinin patronu olmak isteyen ancak yeterli finansal desteği olmayan kişilere hem devlet tarafından hem de özel bankalar tarafından kredi hizmetleri verilmektedir. Devlet tarafından KOSGEB aracılığı ile hibe olarak da girişimci adaylarına finansal destek sağlanmaktadır. Girişimcilik kredisi veren bankalar, özellikle genç girişimcilere, kendi işlerini kurması için büyük fırsatlar sunmaktadırlar. Girişimcilik kredisi veren bankalar arasında devlet destekli bankaların yanı sıra, ülkemizde faaliyet gösteren yerli ve yabancı sermayeli bankalar bulunmaktadır.

Girişimcilik kredisi veren bankalar hangileridir?

Halk Bankası Girişimcilik Kredisi

Halk Bankası üniversiteden yeni mezun olan ve kendi işini kurmak isteyen gençlere girişimcilik kredisi veren bankalar arasında devlet destekli bankalardan bir tanesidir. Üniversiteden mezun olduğu alanda iş kurmak isteyen gençlere Halk Bankası tarafından 50.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Üniversite mezunu olmayan ama mesleğinde uzmanlaşmış ve sertifika sahibi kişilere de 30.000 TL’ye kadar kredi verilebilmektedir. Genç Girişimci Kredisi, Usta Girişimi Kredisi ve Cesur Girişimci gibi farklı isimler ile kredi hizmeti verilmektedir. Halkbank’ın bu kredilerinden bir tanesine başvurabilmek için aşağıdaki belgelerin edinilmesi gerekmektedir;

  • Firma sahibinin ve ortaklarının kimlikleri
  • Ticari sicil gazetesi
  • Firmanın vergi levhası
  • Şirket sahibinin ve ortaklarının imza sirküleri
  • Üniversite diploması veya uzmanlık sertifikası
  • Referans belgeleri

Yukarıdaki belgeler ile Halk Bankası şubelerine giderek girişimciler için özel olarak sunulan kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Girişimcilik Kredisi

Tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişilere büyük destekler veren Ziraat Bankası, girişimcilik kredisi veren bankalar arasında sadece bu alanlarda kredi veren bir bankadır. Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren bir işletme kurmak isteyen kişiler Ziraat Bankası’nın tüm şubelerinden bilgi alabilir ve gerekli evrakları temin ettikten sonra başvurularını gerçekleştirebilirler.

TEB Girişimcilik Kredisi

Girişimcilik kredisi veren bankalar arasında TEB de yer almaktadır. Girişimcilere özel olarak hazırladığı krediler ile ve girişimcilik alanında verdiği danışmanlık hizmeti ile banka bir adım öne çıkmaktadır. TEB girişimci adaylarına 50.000 TL iş yeri açma kredisini 36 ay vade imkanı ile sunmaktadır. Ayrıca mevcut işyerlerine de yeni yatırım yapmaları için 75.000 TL’ye kadar kredi kullandırabilmektedir. TEB işyeri kredisi başvurusunu bankanın internet sitesi üzerinden ya da herhangi bir şubesinden yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir