Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engelli Vatandaşlarımızın da tıpkı diğer vatandaşlarımız gibi bankalardan kredi alması kur söz konusu olduğunda kendilerine sağlanan haklar bulunmaktadır. Engelli kredileri adı altında vatandaşlarımıza sunulmuş olan birçok Kredi seçeneği mevcuttur. Engelli maaşı diye tabir edilen maaşları ile rahatlıkla engelli kredi talebinde bulunabilirler ve kredilerinin rahatlıkla alabilirler. Bankalara karşı gelir düzeylerini resmi bir şekilde belgeleme ye başarabilen herkes Kredi hakkına sahip olabilmektedir. Engelli vatandaşların günümüzde eskiye oranla kredi çekme olanakları daha basit hale getirildi. Engellilerin çekebileceklerin maksimum kredi tutar aylık gelirlerinin üçte biri çarpı vade farkı ve vade süresi olarak hesaplanmaktadır. Örnek olarak 900 lira gibi bir Engelli maaşı alan vatandaşımız 36 ay vade ile istediği takdirde 10800 lira kredi talebinde bulunabilir ve rahatlıkla engelli kredisi alabilir. Engellilere çıkacak olan kredi imkanları da tıpkı diğer vatandaşlarımızda olduğu gibi findeks kredi notu üzerinden hesaplanarak verilir. Engellilere kredi veren 3 Devlet Bankası VakıfBank Ziraat Bank ve Halkbank olarak biliniyor. Bu İş Bankası diğer bankalara oranla engelli kredisi sağlarken daha düşük şartlar istemektedir.

Engellilere yardımcı olan bankalar

Engelli kredisi talebinde Bulunduğunuz zaman Vakıfbank Ziraatbank yada Halkbank üzerinden kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu bankalara destek olan diğer bankalarda Yapı Kredi ve Finansbank olarak bilinmektedir. Engellilere engelsiz hayat sloganıyla çalışmalarını sürdüren bu bankalar engelli kredisi sağlayarak Vatandaşlarımızın yanında bulunmakta ve topluma kazandırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Sosyal ve ekonomik özgürlüğünü sağlayan engelli vatandaşlar toplumda önemli bir yer edinebileceği için girişim destekleri engelli kredisi ile desteklenir. Engellilere kredi veren tüm bankalar engel durumuna göre faiz oranını veya vade süresini belirleyerek engelli kredisi istenildiğinde vatandaşlara destek olurlar. Onları çok zor durum içerisinde bırakmayacak şekilde ödeme seçenekleri ve vade koşulları hesaplandıktan sonra engelli vatandaşların istemiş olduğu kredi talebi Findeks kredi notu üzerinden son kez kontrol edilerek sağlanır. Findeks kredi notu düşük olan vatandaşlar tüm vatandaşlarımız gibi kredi alma hakkını sağlayamazlar. Bu sebeplerden ötürü Findeks kredi notunu yüksek olması gerekmektedir.

Engelli vatandaş kredisi

Günümüzde bankalar kişinin engelli olup olmadığından daha çok kredinin zamanında aksatılmadan ödemesi ile ilgilenmektedirler. Eğer düzenli bir şekilde ödeme koşullarını sağlayabilecek koşullar bulunuyorsa kişinin engelli olması ya da olmaması bankalar açısından önemli değildir. Engelli vatandaşların Ticaretle uğraşmaya başlayıp hayatlarını geçindirecek paraları kazanabilmesi ve hayallerine ulaşabilmesi için yıllardır destek olan markaların başında Ziraat Bankası geliyor. Ziraat Bankası engelsiz destek paketi ile uzun vadede düşük faiz oranlarıyla engelli kredisi sağlamaktadır. Sadece kredi desteği değil aynı zamanda Sigorta ve Bireysel Emeklilik Hizmetleri sunan Ziraat Bankası engelli vatandaşlarımıza hizmet veren en önemli bankalar arasında yer alıyor. Engellilerin topluma kazandırılması ve hayatlarına engelsiz bir şekilde devam edebilmesi için gerekli tüm koşulları sağlamak adına Ziraat Bankası uzun yıllardır bu alanda çalışmalar gösteren en önemli bankalarından bir tanesidir. İhtiyaç kredisinin ardından engelli vatandaşlar istediği takdirde taşıt kredisi konut kredisi gibi birçok alanda engelli kredisi alabilirler.

Engelli kredisi nasıl alınır?

 

Engelli vatandaşların Kredi alabileceği bankalar ile alakalı olarak detaylı bilgileri sizlere sunduk. Engelli kredisi adı altında bu bankalardan istedikleri şekilde talep edebilirler ve kredilerinin Findeks notu incelendikten sonra geçerli nota sahip olmaları takdirinde rahatlıkla kullanabiliyorlar. Engelli vatandaşların kredi alabilmeleri için öncelikle Muhakkak bir gelirlerinin olması gerekmektedir ve sigortalarının en az 6 ay düzenli olarak resmi şekilde ödenmiş olması ve resmi belgelendirilmiş olması gerekiyor. Kredi notunun yüksek olması ve Maaşında herhangi bir haciz durumunun bulunmaması oldukça önemlidir ve kişinin engelinin fiziki durumu yine büyük bir önem teşkil etmektedir. Zihinsel engel ya da Ağır engelli Taşıyan Vatandaşlarımızın engelli kredisi talebinde bulunması doğrultusunda kredi çıkmaz. Engelli Vatandaşlarımızın da diğer herkes gibi internet bankacılığı üzerinden kredi talebinde bulunmaları mümkündür ya da cep telefonu ile bu başvurularını gerçekleştirebilirler. Ön onay kısmından geçirildiği takdirde şubeye engel grubunu gösterecek olan bir belgeyle gittikleri zaman gelir düzeyini ifade edecekleri belge ve sigorta durumları kredi alıp almama konusunda Son kararı verilmesini sağlayacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra engelli kredisinden rahatlıkla faydalanabilirler. Avrupa Birliği uyum koşulları süresi içerisinde müzakere anlaşmaları içerisinde bulunan engelli kredisi alımında devlet uyum yasası gereği bu alanda son yıllarda yaptığı çalışmaları arttırdı.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir