En Uygun Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda sizlere en uygun kredi veren bankaları anlatacağız. Yazımızda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Kredi alabilmek için gereken şartlar nelerdir detaylı anlatılmıştır. Sonuna Kadar okuyunuz.

En uygun kredi veren bankalar, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak farklı kredi paketleri sunmaktadırlar. Devlet bankaları ve özel sektördeki bankalar taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve ev kredisi gibi farklı kredi paketlerini müşterilerine sunmaktadırlar. Ancak tüketicilerin en çok kullandığı ve bankaların da gelir kaleminin en önemli unsuru olan kredi türü ihtiyaç kredileridir. En uygun kredi veren bankalar genellikle kampanyalarını ihtiyaç kredileri üzerinde yoğunlaştırırlar. Düşük tutarlarda çekilebilmesi ihtiyaç kredilerinin tercih edilmesini artıran en önemli unsurdur.

Günümüzde insanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için genellikle bankalardan destek almaktadırlar. Bankalar müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için kredi hizmeti vermektedirler. Bankaların temel amacı sektörde yaşanan yoğun rekabette avantaj sağlamak ve müşteri sayısını artırarak karlılık oranını artırmaktadır. Bunun için tüm bankalar müşterilerine en uygun kredi hizmetini vermek için yoğun bir çaba harcamaktadırlar. Müşteriler de kendi açısından ideal olan ve faiz oranları düşük olan uygun banka arayışı içerisindedirler.

En uygun kredi veren bankalar, yılın her döneminde ihtiyaç kredileri ile ilgili çok farklı ve avantajlı kampanyalar sunmaktadırlar. Düşük faizli, uygun ödeme planlı ve dosya masrafsız ihtiyaç kredileri farklı farklı kredi paketleri ile müşterilere kullandırılmaktadır. Bankalar, müşterilerine farklı isimler altında kredi hizmetleri sunmaktadır. Taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi isimler altında birçok kredi türü bulunmaktadır. Her kredi türünün faiz oranları ve vade süreleri farklılık göstermektedir.

Dolayısıyla ilk önce ihtiyacın doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Ev almak için ihtiyaç kredisi çekmek doğru bir yöntem değildir, çünkü her kredinin faiz oranı ve ödeme koşulları birbirinden farklılık göstermektedir. En uygun kredi veren bankalar, her kredi türü için faiz oranlarını ve dosya masraflarını ayrı ayrı hesaplamaktadırlar. En uygun kredi veren bankalar araştırılırken bu hususların üzerinde durulması ve titizlikle incelenmesi gerekmektedir.

En uygun kredi veren bankalar, kredilerin faiz oranlarını temel olarak kendi fon maliyetlerini dikkate alarak belirlerler.  Bunun yanında emekliye, ev hanımına veya ,iş alanına göre çalışanlara yönelik dönemsel kredi kampanyaları da düzenlenebilmektedir. Yılbaşı ve bayramlara özel yapılan indirimler de dikkate alınmalıdır. En uygun kredi veren bankalar farklı dönemlerde farklı kesimlere özel kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyaların dikkatli bir şekilde incelenmesi en uygun krediyi çekebilmek için oldukça önemlidir.

En uygun kredi veren bankaların faizi nasıl hesaplanır?

En uygun kredi veren bankalar arasında tercih yapma süreci, ciddi bir araştırma ve karşılaştırma dönemini kapsamaktadır. Kredi çekerken sabırlı davranmak ve en uygun olanı seçmek kredi kullanacak kişilerin daha az para ödemesini sağlayacaktır. Teknolojinin de yardımıyla artık kredi faiz oranlarını hesaplamak ve aylık ne kadar tutar ödeyeceğinizi öğrenmek kolaylaşmıştır. Tüm bankaların internet sitelerinde kredi hesaplama hizmeti veren sayfaları bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden hangi kredi türünü seçeceğinizi, ne kadar tutar çekeceğinizi ve planladığınız vade sayısını girerek faiz oranlarını hesaplayabilir, ödemeniz gereken toplam tutarı öğrenebilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden de bu işlemleri yapmak mümkündür. İnternet ile uğraşmak istemiyor ve şubeye de gitmek istemiyorsanız, telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Bankaların çağrı merkezi temsilcileri, size kredi faizleri ve vadeleri hakkında detaylı bilgiler verecektir. Tüm bunların dışında, bütün bankaların kredi koşullarını görebileceğiniz ve karşılaştırabileceğiniz bağımsız kredi hesaplama siteleri de hizmet vermektedir. En uygun kredi veren bankalar ancak böyle bir süreçten sonra belirlenebilmektedir.

En uygun kredi veren bankalar hangi şartlarda kredi vermektedirler?

En uygun kredi veren bankalar, tüm kredi türlerinde kredi başvurusunda bulunan kişilerden bazı temel şartları yerine getirmesini istemektedir. Kredi başvurusu yapıldıktan sonra, banka sizin mali geçmişiniz hakkında bir takım araştırmalar gerçekleştirecek ve bu araştırmalar neticesinde kredi kullanıp kullanamayacağınıza karar verecektir. Daha önce herhangi bir bankadan kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartı borcunun zamanında veya geç ödenmiş olması, sizin kredi kullanma kapasitenizi doğrudan etkilemektedir. En uygun kredi veren bankalar, arasında istenen bazı kredi şartları farklılık göstermekle beraber genel olarak aşağıda listelenen şartlar her bankada istenmektedir.

  • En uygun kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Ancak bankalar genellikle 20 yaş ve üzerindeki kişilere kredi vermektedir.
  • En uygun kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilmek için bankalar ile olumlu bir finansal geçmişe sahip olmak gerekmektedir. Daha önce kullandığınız kredinin veya kredi kartının ödenmemiş borcunun olması ya da borçların gecikmeli olarak ödenmesi kredi kullanmanızı olumsuz anlamda etkileyecektir.
  • En uygun kredi veren bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerin sigortalı bir işte çalışıyor olmasını istemektedir. En az 3 ay sigortalı bir işte çalışıyor olmak kredi çekmek için gerekli olan ön koşuldur. Bankalar genellikle kredi başvurusu sırasında, sizden bunu resmi bir belge ile kanıtlamanızı istemektedir.
  • İyi bir kredi notuna sahip olmak en önemli şartlardan bir tanesidir.
  • Aylık sabit bir gelirinizin olması gerekmektedir. Bankalar, müşterilerinden gelirlerini belgeleyen resmi bir evrak istemektedirler. Buradaki tutara göre kredi kullanabileceğiniz tutar belirlenmektedir.
  • Üzerinizde herhangi bir haciz işlemi bulunmaması ve herhangi bir bankanın takip sürecine girmemiş olmanız gerekmektedir.

En uygun kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilmek için yukarıdaki şartların sağlanmış olması gerekmektedir. Ancak bazen bu şartların dışında bankalar müşterilerinden özel şartları da yerine getirmesini isteyebilmektedir. Özellikle kredi notu düşük olan kişilerden farklı şartlar talep edilmektedir. Düşük kredi notu olan kişilerden, kefil istenebilmekte veya üzerlerine kayıtlı olan taşıt veya gayrimenkule ait tapu belgeleri talep edilmektedir.

en-uygun-kredi-veren-bankalar-2

En uygun kredi veren bankalar hangileridir?

Yukarıda da belirtildiği gibi bankalar farklı ihtiyaçlar için özel olarak hazırlanmış kredi paketlerini müşterilerine sunmaktadırlar. En uygun kredi veren bankalar her ihtiyaç için ayrı özellikte ve farklı faiz oranlarında kredi paketleri ile hizmet vermektedir. İhtiyaç kredileri ve konut kredileri sıklıkla tercih edilen kredi paketleri arasında bulunmaktadır. Müşterilerin en uygun kredi veren bankalar araştırması yaparken dikkat ettiği en önemli unsurlar, kredinin faiz oranı ve vade sayısıdır. Vade sayısı yüksek ve faiz oranı düşük olan bankalar tüketiciler tarafından daha fazla ilgi görmektedir. En uygun kredi veren bankalar arasında ihtiyaç kredileri paketindeki kampanyalar ile ilgili bazı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Denizbank Masrafsız ve Faizsiz Kredi

En uygun kredi veren bankalar arasında bulunan Denizbank, düşük tutarda nakit ihtiyacı olan müşterilerine hem faizsiz hem de masrafsız kredi hizmeti vermektedir. Denizbank bu faizsiz kredisi ile müşterilerinden büyük ilgi görmektedir. Denizbank’tan 1500 TL’ye kadar çekilecek kredilerde herhangi bir faiz işlemi uygulanmamakta ve kredi ile ilgili dosya masrafı da alınmamaktadır. Oldukça avantajlı bir paket olan bu kredi12 ay taksitle geri ödeme imkanına sahiptir. Denizbank’tan bu krediyi çekebilmek için Denizbank müşterisi olmak gerekmektedir. Ayrıca, faizsiz ve masrafsız bu kredinin kullanılabilmesi için iki adet otomatik fatura talimatı verilmesi gerekmektedir. Bu kredi ile ilgili detaylı bilgileri ve başvuru şartlarını bankanın internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu avantajlı ve masrafsız krediden faydalanmak için Denizbank şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Şekerbank Emekli Masrafsız ve Faizsiz Kredisi

Şekerbank nakit sıkıntısı yaşayan emeklilere sıfır faizle ve dosya masrafsız kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Emekli maaşlarını Şekerbank’a taşıyan müşteriler bankadan, faizsiz ve dosya masrafsız kredi çekebilmektedirler. Başka bankadaki emekli maaşının Şekerbank’a taşınması şarttır. Emekliler 2400 TL’ye kadar krediyi faizsiz ve dosya masrafsız çekebilmektedirler. Üstelik 24 ay gibi uzun bir taksitlendirme süresi de sunulmaktadır. Ayrıca banka, müşterilerinden hesap işletim ücreti de tahsil etmemektedir. Havale ücreti de almayan Şekerbank’ın bu kampanyası emeklilerin yoğun ilgisini çekmektedir.

En uygun kredi veren bankalar arasında bulunan Şekerbank’ın emeklilere özel bu kredi paketi ile ilgili detaylı bilgiler ve başvuru şartlarını bankanın internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

 

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi

En uygun kredi veren bankalar arasında yüksek vade sayısına sahip kredi paketleri oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu anlamda Yapı Kredi Bankası, müşterilerine 5 yılda geri ödeyebilecekleri bir kredi paketi sunmaktadır. Müşterilerinden yoğun ilgi gören bu kredinin faiz oranı % 0,91 olarak belirlenmiştir. 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi 100.000 TL’ye kadar kullandırılmaktadır. Bu kredinin aylık geri ödeme tutarı 1372 TL olarak hesaplanmaktadır. Kredi sonunda toplam geri ödenen tutar 169.007 TL olmaktadır. Kredi ile ilgili detaylara bankanın internet şubesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi

Bankadan 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi 120 ay vade ile kullandırılabilmektedir. Bankanın bu kredi paketinin faiz oranı % 0,92 olarak belirlenmiştir. Bir hesaplama yapıldığında Garanti Bankası’nın bu kredisinin aylık ödeme tutarı 1379 TL toplam ödenen kredi tutarı ise 169.596 TL olarak ortaya çıkmaktadır. Kredi ile ilgili detaylara bankanın internet şubesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

En uygun kredi veren bankalar arasında bankaların yapmış olduğu kredi kampanyalarında bazıları yukarıda belirtilmiştir. Bu bankalardan istenen şartları yerine getirdiğiniz takdirde uygun paketlerden yararlanmanız mümkündür. En uygun kredi veren bankalar arasında farklı bir yere sahip olan katılım bankaları müşterilerine yılın her döneminde faizsiz kredi hizmeti vermektedirler. Katılım bankaları müşterilerinden sadece kar payı adı ile bir ücret talep etmektedir. Normal kredi faiz oranlarından düşük olmamakla beraber, bu kar payları genellikle faiz oranlarına yakın seviyelerdedir. Yine de diğer kredilere göre daha uygun olduklarını söylemek mümkündür. Katılım bankaları dışında dönemsel kampanyalar yapan diğer bankalar da müşterilerine faizsiz kredi paketleri sunmaktadır. Büyük ilgi gören bu kampanyaları takip etmek ve fırsatları kaçırmamam gerekmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren ve faizsiz kredi hizmeti veren bazı bankalar şunlardır;

Sıfır faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar

Kuveyt Türk Katılım Bankası (Kar payı oranı ile faizsiz kredi)

Albaraka Türk Katılım Bankası (Kar payı oranı ile faizsiz kredi)

Vakıf Katılım Bankası (Kar payı oranı ile faizsiz kredi)

Ziraat Katılım Bankası (Kar payı oranı ile faizsiz kredi)

Türkiye Finans Katılım Bankası (Kar payı oranı ile faizsiz kredi)

1 Yorum

  1. Pingback: HANGİ BANKALAR DAHA KOLAY KREDİ VERİR? | Kredi Notu Sorgulama | Kredi Notu Öğrenme | Kredi Kartı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir