EN UYGUN 48 AY VADELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Kredi vadeleri en fazla 48 aya kadar uzatılınca bu en çok bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen fakat vade süresi uygun olmadığı için başvuramayan müşterileri sevindirdi. Bu karar ile birlikte kişilerin çektikleri kredileri bütçelerine uygun şekilde geri ödemeleri kolaylaşmıştır. Ancak hangi bankanın en uygun 48 ay vadeli kredi veren bankalar içerisinde olduğunu anlamak için bakmanız gereken ilk şey bankanın sunduğu faiz oranlarıdır. Çünkü müşterilerin ödemeleri bu faiz oranları nedeniyle zorlaşmaktadır.  Ya da faiz oranı düşüktür ancak sigorta ve maliyet ücreti gibi oranları yüksektir. Dolayısıyla kredi çekecekseniz ve kendiniz için en uygun 48 ay vadeli kredi veren bankalar hangileri sorusunun cevabını arıyorsanız, bankaların faiz ile birlikte tüm çıkardıkları masrafları karşılaştırmanız gerekiyor.

48 Ay Vadeli Kredi

Size en uygun ödeme şeklinin en uzun vadeli kredi şekli olacağı gibi en az masraf çıkaran ve faiz oranı koyan bankayı da bulduğunuz takdirde daha karlı bir hizmetten yararlanabileceğinizi unutmayın. En uygun 48 a vadeli kredi veren bankalar içerisinde ise; İş Bankası Halk Bank ve Vakıf Bank yer almaktadır. Ayrıca en uygun 48 ay vadeli kredi veren bankalar içerisinde maaşınızı çektiğiniz bankaların da olabileceğini unutmamak gerekir. Çünkü bazı bankalar müşterileri olan ya da maaş hesapları olan kişilere ayrı kampanyalar ile daha düşük faizli kredi imkanı sunabiliyorlar. Örneğin Halk Bank, İş Bankası ve Garanti Bankası kendi müşterilerine mevcut kredi puanlarından yüzde0.05 daha uygun kredi vermektedir.

Bireysel İhtiyaç Kredilerinde vade sayısının 48 e çıkmasıyla birlikte ihtiyacı olan bir çok kişi hangisinin en uygun olduğunu düşünmeden kredi başvurusu yapmaya başlamıştır. Ancak unutmamalı tüm bankalarda yükselen vade sayısı ile bankalar arasındaki rekabet ortamı artmaya devam etmektedir. Bu sebeple en uygun 48 ay vadeli kredi veren bankalar hangileri görmek için bankaların verdiği faiz oranlarına muhakkak dikkat edilmeli ve bu doğrultuda kredi başvurusu yapılmalıdır.  En uygun kredinin her zaman en rahat ödenebilecek kredi olduğu düşünülürse önemsiz gibi düşünülen bu küçük detaylara bakılarak uzun vadede avantajlı bir seçim yapmış olduğunuzu anlayabilirsiniz. Bu yüzden en uygun 48 ay vadeli kredi veren bankalar hakkında bilgi edinmek işinize yarayacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir