Doğum Kredisi Veren Bankalar 2017

Doğum Kredisi Veren Bankalar 2017

Bankalar her ihtiyaca göre farklı isimlerde ve nitelikte kredi hizmeti vermektedirler. Ev almak isteyenlere konut kredisi, araç sahibi olmak isteyenlere taşıt kredisi paketleri sunulmaktadır. İhtiyaç kredileri ise kendi başına oldukça büyük bir kredi türüdür. İnsanların ihtiyaçlarının sınırsız ve çok farklı olması bu kredi türünün hayatın her alanı için kullanılabilmesini sağlamaktadır. Eğitimden tatile, borç ödemeden evliliğe, sağlıktan kişisel bakıma kadar saymakla bitmeyecek kadar çeşitlendirilebilir ihtiyaç kredileri. Tüm bunların yanına doğum yapacak kişiler için de kredi hizmeti sunulmaktadır. Doğum kredisi veren bankalar, çocuk sahibi olmayı planlayan kişilere yapacağı masrafların karşılanması amacıyla finansal destek sağlamaktadır.

Doğum kredisi veren bankalar, hamilelik ve doğum sürecinde sağlıklı bir şekilde çocuğun dünyaya getirilmesi amacıyla yapılan giderleri karşılamaya yönelik kredi paketleri sunmaktadır. Bu süreci ve doğum işlemini özel hastanelerde yapmak isteyen kişiler doğum kredisi veren bankalar üzerinden kredi hizmeti almaktadırlar. Doğum kredisi veren bankalar sayesinde hamileliğin daha rahat geçmesi ve sağlıklı bir doğum yapılması mümkündür. Doğum kredisi veren bankalar düşük faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri ile ailelere büyük avantajlar ve kolaylıklar sunmaktadır. Ülkemizde birçok banka müşterilerine doğum kredisi adı ile maddi kaynak sağlamaktadır.

Doğum kredisi veren bankalar farklı faiz oranlarında ödeme koşullarında bu kredi hizmetini vermektedirler. Her kredi türünde olduğu gibi bu kredi türünde de bankaların yerine getirilmesini istediği bazı şartlar vardır. Öncelikle iyi bir kredi notuna sahip olmak gerekmektedir. Bankalar için bir referans kaynağı olan kredi notu, kişinin kredi kullanma durumuna doğrudan etkilemektedir. Ayrıca bu notun yüksek olması çekilebilecek kredi tutarını da doğrudan artırmaktadır. Bankalara ödenmemiş bir borcun bulunmaması ve geçmiş  banka işlemlerinin olumlu olması doğum kredisi veren bankalar üzerinden kredi kullanmak için oldukça önemlidir.

Doğum kredisi veren bankalar hangileridir?

Doğum kredisi veren bankalar üzerinden kredi kullanmak isteyen müşterilerin ekonomik anlamda fayda görmesi için ciddi bir araştırma sürecine girmesi gerekmektedir. Her banka farklı oranlarda faiz uygulamakta ve farklı tutarlarda dosya masrafı almaktadır. Bu hususların üzerinde titizlikle durulması ve yapılacak detaylı araştırma ve hesaplamalar neticesinde bir karar verilmesi gerekmektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki, ihtiyaç kredisi adı altında tüm bankalardan kredi çekebilir ve hamilelik ve doğum sürecindeki masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Bazı bankalar dönemsel kampanyalar düzenleyerek doğum kredisi adı altında özel bir kredi paketini müşterilerine sunmaktadır. Bu kampanyalara sıklıkla başvuran ve uygun imkanlar sunan bankalardan bazıları şunlardır;

  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank

Bu bankalardan özel faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile doğum kredisi kullanabilirsiniz. Kredileri ile ilgili detayları ve faiz oranları ile ilgili bilgileri bankaların internet sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir