Borç Kapama Kredisi Veren Bankalar 2017

İnsanların ihtiyaçları ile gelirleri arasında çoğu zaman farklılık vardır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve modern hayatın bir parçası haline gelmiş olan kişilerin çok farklı ihtiyaçları olabilmektedir. Kişinin geliri bu ihtiyaçları karşılamaya çoğu zaman yetmeyebilmektedir. Ya da acil ortaya çıkan bir ihtiyaç sonucunda harcama planı farklılaşabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda tüketicilerin yaptığı ilk şey borçlanma yoluna gitmektir. Taksitle yapılan alışverişler, çekilen krediler, yapılan veresiye alışverişler gibi çok fazla neden kişilerin borçlanmasına ve borçlu yaşamasına sebep olmaktadır. Farklı bankalara ve kişilere ayrı ayrı borçlanıldığı için, borçların geri ödeme süreci oldukça sıkıntılı olabiliyor. Dolayısıyla borcu başka bir borç altına girerek kapatma yolunu seçen kişi sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek ve tüm borçları tek bir noktada toplamak için kredi hizmeti veren bankalar bulunmaktadır. Borç kapama kredisi veren bankalar, kişinin tüm borçlarını ödeyebileceği bir kredi vererek, tüm borçların kapatılmasını ve tek bir bankaya borç ödemesi yapılmasını sağlamaktadır. Borç kapama kredisi veren bankalar sayesinde tüketiciler borç ödemelerini ve hesaplamalarını daha kolay yapabilmektedir.

Borç kapama kredisi veren bankalar müşteri sayısını artırmak amacıyla müşterilerine, tüm borçlarını kapatma ve bunları tek bir kuruma ödeme şansı sağlamaktadır. Borç kapama kredisi veren bankalar sayesinde borçlu kişi tüm borcunu tek bir kuruma taksitler halinde ödeyerek, hem borç kalabalığından kurtulabilecek hem de bu borcu taksitlendirerek uzun vadede ödeyebilecektir. Bu durum hesaplamaları kolaylaştıracağı gibi maddi durumu da zamanla güçlendirecektir. Ancak bu krediyi çeken kişinin planlamayı iyi bir şekilde yapması gerekmektedir. Bu kredi çekildikten sonra başka bankalara veya kurumlara tekrardan borçlanılması, kişiyi çok zor durumlara sokabilecek ve borçları ödenemeyecek seviyelere getirecektir. En azından çekilen kredi tamamen bitene kadar, başka bir kişiye ya da bankaya borçlanmamaya özen gösterilmesi gerekir.

Borç kapama kredisi veren bankalar hangileridir?

Ülkemizdeki tüm bankalar ihtiyaç kredisi vermektedir. Borç kapama kredisi veren bankalar da esasında müşterilerine ihtiyaç kredisi hizmeti vermekte ancak bunu zaman zaman borç ödeme kredisi gibi isimler altında sunmaktadır.  Daha çok ihtiyaç kredisi başlığında toplanan bu kredi, kişiye düşük faizli ve taksitle nakit para çekebilme imkanı sağlamaktadır.  Kredi puanınız yüksek ve sabit bir geliriniz varsa, borçlarınızı ödemek için ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Kredi çekmeden önce, tüm bankaların faiz oranları ve kredi masraflarının dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

Borç kapama kredisi veren bankalar üzerinden tüm borçları ödeyebilecek tutarda kredi çekmeniz mümkündür. Kişinin kredi notuna, gelir durumuna ve geçmiş finansal işlemlerinin durumuna göre çekilebilecek tutar belirlenmektedir. Ancak kişi yeni bir borcun altına girmeden önce iyi bir planlama ve hesaplama yapmalıdır. Çekilecek borcun taksitleri, kişinin gelirine göre belirlenmeli ve aylık taksitler ödenemeyecek tutarlarda olmamalıdır.

2 Comments

 1. Fırat

  13 Haziran 2017 at 13:07

  kredilerimi tek bir bankada toplamak istiyorm borçlarımı hangi bankaya transfer etmeliyim. en iyi faiz oranları ve şartları hangi bankada bulabilirim?

  • Admin

   17 Haziran 2017 at 17:42

   Merhaba Fırat bey,

   Kredilerinizi maaş aldığınız bankada toplamanız doğru olacaktır. Faiz oranları ve masraflar ile ilgili bankaların internet sitelerine bakabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir