36 Ay Taksitle Motosiklet Kredisi

Bankaların verdiği taşıt kredisi ile sıfır veya ikinci el otomobilleri taksit imkanı ile satın almak mümkündür. Bankalar taşıt kredisi adı altında sadece otomobil alımları için nakit destek vermektedir. Bu kredi kapsamına motosiklet veya başka bir araç girmemektedir. Ancak son dönemlerde bazı bankalar tarafından taşıt kredisinden bağımsız olarak motosiklet kredisi hizmeti verilmeye başlanmıştır. Uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile 36 ay taksitle motosiklet kredisi almak artık mümkündür. Hatta 36 ay vadeden daha yüksek vade sayısında da motosiklet kredisi hizmeti verilmektedir. Yoğun rekabetin yaşandığı bankacılık piyasasında, bir adım öne geçmek isteyen ve müşteri sayısını artırmak isteyen bankalar 36 ay taksitle motosiklet kredisi hizmetini hayata geçirmişlerdir.

36 ay taksitle motosiklet kredisi veren bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların hemen hemen hepsi, taşıt kredisi hizmeti vermektedirler. Ancak motosiklet kredisi veren banka sayısı henüz çok fazla değildir. Ancak öncülük eden bankalar bu anlamda avantaj sahibidir. Diğer bankaların da zaman içerisinde 36 ay taksitle motosiklet kredisi vereceği tahmin edilmektedir. Hali hazırda ülkemizde 36 ay taksitle motosiklet kredisi veren iki tane banka bulunmaktadır. Yaptığı son ortaklık anlaşması ile adından söz ettiren QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankası müşterilerine 36 ay taksitle motosiklet kredisi kullandırtmaktadır. Bu bankaların kredi kampanyalarının detaylarına ilişkin bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi

Banka, “Sahip olmak istediğiniz motosikleti seçin ve QNB Finansbank’a gelin” reklam sloganı ile motosiklet sahibi olmak isteyen müşterilerine finansal destek vermektedir. Bankanın vermiş olduğu motosiklet kredisinden faydalanmak için kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Kredi notu dışında bankanın belirlemiş olduğu özel şartlar şu şekildedir;

  • Motosiklet kredisi kullanılabilecek markalar QNB Finansbank tarafından şu şekilde belirlenmiştir; BMW, Harley Davidson, Suzuki, Ducati, Yamaha, Kawasaki, Bombardier, Polaris, KTM ve Vespa marka motosikletler için bu kredi kullanılabilmektedir.
  • Kredi için banka tarafından belirlenen maksimum vade sayısı 48 aydır.
  • Satın alınacak motosikletin sıfır veya ikinci el olma durumu göz önüne alındığında; sıfır motosikletler için, 50.000 TL veya daha az tutardaki araçlar için bu tutarın en fazla % 70’lik kısmı kredi olarak kullanılabilmektedir. Satın alınacak motosikletin değeri 50.000 TL’nin üzerinde ise; 50.000 TL’lik kısmının %70’i bunun üzerinde kalan tutarın da % 50’si kredi olarak çekilebilmektedir. Banka, aracın profroma değerine bakarar tutarı belirler. İkinci el motosiklet kredilerinde ise, QNB Finansbank sadece kasko değerini göz önüne almaktadır.

Yukarıdaki şartlar ile beraber QNB Finansbank motosiklet kredisinin faiz oranını % 1,40 olarak belirlemiştir. Ancak müşterilerin kredi notuna göre bu faiz oranı daha alt seviyelere inebilmektedir. Motosiklet kredisinin dosya ve kredi masrafları çekilecek tutara göre değişmekle beraber, taşıt kredisi ile benzerlikler göstermektedir. Kredi ile ilgili detaylı tüm bilgileri bankanın internet sitesinde bulabilirsiniz. Motosiklet kredisini kullanmak için bankanın internet bankacılığı hizmetini kullanabilir ya da QNB Finansbank’ın ATM’lerinden veya şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Motosiklet Kredisi

Yapı Kredi Bankası sıfır veya ikinci el motosiklet satın almak isteyen müşterilerine özel kredi desteği sunmaktadır. Bankadan kullanılabilecek motosiklet kredisinin vade sayısı 36 ay ile sınırlandırılmıştır. Esnek Geri Ödeme modeli adını verdiği sistem ile Yapı Kredi Bankası, krediyi kullanan müşterilerine uygun geri ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Kredi, tutarı sıfır motosikletler için motosiklet tutarının en fazla % 50’sini karşılayacak şekilde çekilebilmektedir. İkinci el motosikletlerde de aracın en fazla 1 yaşında olması şarttır. Kredi ile ilgili detayları bankanın internet sitesinden bulabilir, başvurularınızı banka şubelerinden yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir