2B Kredisi Veren Bankalar 2017

Birçok alanda kredi hizmeti veren bankalar müşterilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz 2b arazilerinin satın alınmasına yönelik kredi hizmetleri de hayata geçirilmiştir. 2b kredisi veren bankalar, bu statüdeki arazileri satın almak isteyen müşterilerine finansal destek sağlamaktadır. 2b arazi, orman özelliğini yitirmiş hazine arazileri anlamına gelmektedir. Yani artık orman vasfını kaybetmiş tüm arazilere 2b arazi adı verilmektedir. 2b kredisi veren bankalar, bu orman vasfını yitirmiş arazileri satın almak isteyen müşteriler için sunulmaktadır. 2b kredisi veren bankalar, gerekli şartları yerine getiren müşterilere arazi satın alınması için maddi destek vermektedir.

2b kredisi veren bankalar hangileridir?

Farklı faiz oranları, ödeme koşulları ve sözleşme kuralları ile 2b kredisi veren bankalar sayı olarak oldukça fazladır. Hem devlet bankaları hem de özel bankalar müşterilerine 2b kredisi hizmeti sunmaktadır. 2b kredisi veren bankalar ve bu bankalardan bazıları ve 2b kredi kampanyaları ile ilgili detaylar aşağıda verilmiştir.

Vakıfbank 2b arazi alım kredisi

Vakıfbank’ın müşterilerine verdiği 2b arazi alım kredisinin özellikleri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Herhangi bir peşinat ödemeden bu krediden faydalanmak mümkündür.
  • Peşin satın alımlarda rayiç bedelin % 44’ü oranında indirim imkanı bulunmaktadır.
  • Kredi ile müşterilere uzun vadeli finansman desteği sağlanmakta, bu şekilde kredi taksitleri her bütçeye göre ayarlanabilmektedir.
  • Kredi taksitleri 3 ay ödemesiz ödemeli olarak ya da 3 ayda bir ödemeli olarak ödenebilmektedir.

Vakıfbank’tan 2b arazi kredisini 120 aya kadar vadeli çekebilirsiniz. Bank bu kredi paketi için faiz oranını %1,30 olarak belirlemiş ve kredi tutarının % 0,5’i kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Satın alınacak 2b arazisi banka tarafından ipotek karşılığı ile kredilendirilmektedir. Vakıfbank 2b arazi alım kredisi ile ilgili detayları ve başvuru sırasında istenilen evrakları bankanın internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

ING Bank 2b arazi kredisi

2b arazi alım kredisi veren bir diğer banka ING Bank’tır. ING Bank, orman vasfını yitirmiş 2b arazilerini satın almak isteyen müşterilerine uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile kredi hizmeti sunmaktadır. ING 2b arazi alım kredisi ile peşin arazi satın alımlarında rayiç bedelin % 44’ü oranında indirim yapılmaktadır. Kişiye göre belirlenen faiz oranları ile ING Bank oldukça uygun bir paket hazırlamıştır. Bu kredi paketinin faiz oranı vade sayısına göre değişkenlik göstermektedir. ING Bank 2b arazi alım kredisi 3ay ile 60 ay vadeli kullanılması durumunda % 0,94, 72 ay ile 120 ay vadeli kullanılması durumunda % 0,99 olarak hesaplanmaktadır.

ING Bank’ın 2b arazi alım kredisinden hem bireysel müşteriler hem de ticari müşteriler faydalanabilmektedir. Banka alınacak araziye ipotek koyarak, %100 oranında finansal destek sağlamaktadır. ING Bank 2b arazi alım kredisi ile ilgili detayları ve başvuru sırasında istenilen evrakları bankanın internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir