2017 Ödemeli İhtiyaç Kredileri

En çok kullanılan kredi türü olan ihtiyaç kredileri, bankların da sıklıkla kampanya düzenlediği bir kredi çeşididir. Düşük miktarlarda çekilebilme imkanı olması, ihtiyaç kredilerinin sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu kredi türünün tüketiciye en sıkıntı yaratan noktası, vade sayısının Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından en fazla 48 ay olacak şekilde sınırlandırılmış olmasıdır. Bu duruma herhangi bir müdahalede bulunmayan bankalar ve kredi kuruluşları, çeşitli kampanyalar ile vade sayısını uzatabilmektedirler.

Özellikle yıl sonlarında, ertesi yıla sarkan ödeme planı olan kredi kampanyalarının sayısı artış göstermektedir. 1 ay ertelemeli kredi ya da 3 ay ertelemeli kredi gibi kampanyalar düzenlenebilmektedir. Acil nakit ihtiyacı olan müşteriler tarafından bu kampanyalar, yoğun ilgi görmektedir. Şu anda da birçok banka bu tarz kampanyalarını devam ettirmektedir. 2017 ödemeli ihtiyaç kredileri adı altında, müşterilerine krediyi hemen kullandıran bankalar, geri ödeme taksitlerini 2017 yılı içinde başlatarak planlamaktadır. 2017 ödemeli ihtiyaç kredileri veren bankalardan bazıları ve bu kredilerin şartları aşağıda açıklanmıştır.

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

2017 ödemeli ihtiyaç kredileri Akbank tarafından 3 ay ertelemeli kredi olarak kullandırılmaktadır. Akbank, %1,19’ dan başlayan düşük faiz oranları ile müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılama amacındadır. 2016 yılı içinde bu krediyi kullanabilir ve ödemelerinizi 2017 yılında başlatabilirsiniz. Akbank’ın 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin geri ödeme süresi 48 aya kadar çıkabilmektedir. Bu krediyi Akbank şubelerine giderek, Akbank internet bankacılığını kullanarak, Akbank’ın mobil uygulaması olan Akbank Mobil aracılığı ile ya da telefon bankacılığı üzerinden kullanmanız mümkündür.

ING Bank 2017 ödemeli ihtiyaç kredisi

2017 ödemeli ihtiyaç kredileri arasında ING Bank’ın ertelemeli kredisi sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun bir süredir 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyasını devam ettiren banka, 2016 yılı sonunda kullanılacak kredilerin geri ödemelerini 2017 yılı içinde planlayarak, müşterilerine büyük ödeme kolaylığı sunmaktadır. ING Bank, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin faiz oranını % 0,99 olarak belirlemiştir. Ancak, kişinin kredi puanı ve banka ile olan geçmiş ilişkileri göz önünde bulundurularak, kişiye özel düşük faiz oranı seçenekleri sunulmaktadır. Bu özel faiz oranlarını öğrenmek için, en yakın ING Bank şubesine giderek bilgi alabilirsiniz. Bu kredinin diğer bir önemli özelliği de dosya ücreti ve sigorta ücretinin diğer bankaların ücretlerine göre oldukça düşük olmasıdır. ING Bank’ın  bu kredisini kullanmak için, kimlik ve gelir belgeniz ile en yakın şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank 2017 ödemeli İhtiyaç Kredileri

Son dönemde yaptığı ortaklık çalışması ile adından söz ettiren QNB Finansbank, 2017 ödemeli ihtiyaç kredileri veren bankalar içerisinde en çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Banka kullanılacak ihtiyaç kredilerini, 3 ay ertelemeli olarak sunmaktadır. Bu kredi ile ihtiyacınız olan nakit parayı 2016 yılında çekip kullanabilir ve bunun geri ödemesine 2017 yılında başlayabilirsiniz. QNB Finansbank’ın aktif müşterisi iseniz, kredi başvurusunu internet bankacılığı ve bankanın mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Ya da alternatif olarak TC kimlik numaranızı 5030’a mesaj atarak da kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

TEB 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

TEB’in sunduğu 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin, 2017 ödemeli ihtiyaç kredileri veren diğer bankalardan en önemli farkı, bu kredinin ticari işletmeler tarafından da kullanılabilmesidir. Bu yıl içerisinde krediyi kullanıp, ödemelerinizi bir sonraki senenin başında yapmaya başlayabilirsiniz. 48 aya kadar taksitlendirilebilen bu kredinin faiz oranı % 1,32 olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu özel kredinin dosya masrafı da bulunmamaktadır. Dosya masrafının olmaması, TEB’in bu alanda farklılaşmasını sağlayan önemli bir unsurdur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir