KKB Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

KKB sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar en çok aranan bankalardır. Çünkü zamanında insanların yaptığı yanlışlıklar yüzünden kredi notları tükenebiliyor. Bu durumlarda da herhangi bir ihtiyacımız olduğunda bankalar bizlere kredi vermeye çekiniyorlar. Bu yüzden kredi başvurusu yapmak için bankalara gittiğinizde KKB sicilinizin bozukluğu yüzünden bankalar sizlere kredi vermiyorlar. Bu yüzden KKB sicilinizi düzeltmeniz gerekir. KKB sicili hemen düzelebilecek bir şey değildir bunu da  bilmeniz gerekir. Genelde geçmişte yaptığımız düzensiz ödemeler veya bir aksilikten dolayı borcumuzu geç ödememiz KKB sicilimizin bozulmasına sebep olan etmenler arasındadır.

KKB siciliniz bozuk ve kredi çekecek bir banka aradığınız zaman hiçbir banka sizlere olumcu cevap vermez. Bu yüzden bizde sizlere ne yazık ki KKB sicilinizin bozuk olmasına rağmen kredi çekebileceğiniz bankaları listeleyemiyoruz. Bu konuda sizlere KKB sicilinizi nasıl düzeltebileceğiniz konusunda yardımcı olabiliriz.  Bankalar nezdinde KKB siciliniz bozulduğu zaman siz borç ödemeyen birisi olarak gözüktüğünüz için bu sicili düzeltmeniz biraz uzun zaman alabilir. Bankalar genellikle 5 yıl boyunca sizlerin KKB sicilinizi düzeltmeyecektir bizde sizlere düzeltme işlemini hızlandırmanız ve rahat kredi kullanabilmeniz için birkaç taktik vereceğiz.

KKB SİCİLİ NE ZAMAN DÜZELİR?

KKB siciliniz 5 cezalı yılın dolmasının ardından düzelme imkanı vardır.  Genellikle bankalar sizlerin bu 5 cezalı yılda yaptığınız işlemleri da takip altına alır. Bu 5 yıl içinde büyük ihtimalde yaptığınız kredi kartı başvuruları da olumsuz sonuçlanacaktır. Bazı bankalar ise sizlere 5 yıl dolmadan kendi inisiyatiflerini kullanarak kredi vermeyi kabul ederken genellikle kredi başvurunuz kabul edilmeyecektir. 5 yılın sonunda bile size kredi vermeyen bankalar olabilir. Dediğimiz gibi bu durum sadece bankaların inisiyatifine kalmıştır.

HANGİ BANKALAR KKB SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ VERİR?

Size herhangi bir banka kredi notunuz düşük olunca kredi verir diyemeyiz. Bu tarz cümlelere de inanmamanızı da tavsiye ederiz. Genellikle bankalar kredi verirken kredi verdikleri kişinin geri ödeme konusunda sorun çıkarmamasını isterler. Bu yüzden de sizin bankalarla yaptığınız işlemleri gösteren kredi notunuza büyük önem verirler. Kredi notunuz düşük olduğu takdirde bankaların size kredi vermesi çok zordur hatta imkansızdır.

KKB SİCİLİ BOZUK OLANLAR NE YAPMALI?

KKB sicili bozuk olanların maalesef yapacakları pek bir şey yoktur. 5 yıllık bir dönem KKB siciliniz bozuk olarak geçecektir. Bu dönemde olabildiğince ödemelerinize dikkat etmeniz gerekir tekrar cezalı duruma düştüğünüz takdirde bu 5 yıllık süreç sürekli uzamaya devam edecektir. Bu yüzden hali hazırda bir krediniz veya kredi kartınız varsa bu borçları çok düzenli ödeyin. Hatta telefon hattınız faturalıysa telefon faturanızı da geciktirmeden ödemeniz çok önemlidir. Yeni düzenlemelere göre artık telefon operatörlerine olan faturalarınız da kredi sicilinizi etkilemektedir.

Bankalar bazen sadece kendi müşterilerine özel avantajlar sunabiliyor. Bu yüzden işlemlerinizi genellikle aynı banka üzerinden yapmanız size avantaj sağlayacaktır. Maaşınızı aynı bankadan alıp para birikimi yapıyorsanız aynı banka üzerinden birikim yapmanız KKB siciliniz bozukken kredi çekmeniz için küçük bir avantaj sağlayabilir. Özellikle banka hesabınızda toplu para tutmanız bankanıza güven verir. Bu güven ile beraber bankanız size kendi inisiyatifini kullanarak kredi kullanma hakkı sağlayabilir.

Sürekli bir bankadan işlem yapıyorsanız ve KKB siciliniz bozuksa kredi başvurunuzu ilk kendi bankanızdan talep edebilirsiniz. Özellikle maaşınızı aldığınız bankaya başvurmanız sizin için bir avantaj oluşturabilir. KKB sicilinin düzelme süresi 5 yıl olduğu için kredi başvurusu yapacak pek fazla banka seçeneğiniz bulunmamaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir