Hızlı Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Bankalar kredi verirken şahısların kredi notu disiplinini göz önünde bulundurmaktadır. Kredi notu düşük olanlar kredi almakta zorlanmakta; yüksek olanlar ise kolaylıkla kredi alabilmektedirler. Son günlerde kredi notunuz düştüyse ve krediye ihtiyaç duyuyorsanız,  kredi notu yükseltme yolu bulmanız gerek. Yeni bir iş başvurusu yaparken veya krediyle bir şey alırken karşınıza sıkça çıkan kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün olabilir. Gerçek ve uygulanabilir şekilde 2-3 aylık bir zaman dilimi içerisinde hızlı kredi notu yükseltme şansınız mevcut. O yüzden  kredi notu yükseltme taktikleri nedir? Araştırmanız gerek.

Daha önce bankalardan kredi kullandıysanız veya herhangi birinden kredi kartı aldıysanız ve tüm harcamalarınız artık bir risk seviyesine dayandıysa bu durum kredi notunuzu olumsuz yönde etkilemektedir. Hızlı kredi notu yükseltme yoluna giderek ihtiyaç duyduğunuzda kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Eğer mümkünse tüm bankalara olan borçlarınızı kapatmalısınız. Bu borçların yanı sıra biriken elektirik, su, doğalgaz, internet ve telefon faturalarınızı ödeyin. Ödemelerinizi öyle bir düzenleyin ki son ödeme tarihi bir gün bile geçmeden onu kapamış olun. Bu konuda bir süre dikkat edebilirseniz aslında kredi notu yükseltme taktikleri arasından en iyisini uygulamış olacaksınız. Var olan borçlarınızı kapatmanız kredi notu yükseltme işleminde size bir hayli yardımcı olacaktır. Kredi kartı faturalarınızın her ay asgari miktarını bankaya ödüyorsanız; bu mevzuyu alışkanlık haline getirmemeyi dikkat edin. Çünkü asgari ödemelerde her ay faiz işlediği için borcunuz giderek artar ve kredi notunuzu yükseltme ihtimaliniz düşer.  İstikrar kredi notu noktasında büyük önem arz eder. Çünkü istikrarlı bir banka müşterisi aynı zamanda güvenilir bir müşteridir.

Güvenilir statüsüne erişebilmiş müşterilerin kredi çekme olasılığı daha yüksektir; çünkü bankalar, seçkin üyelerine anlayışla yaklaşmakta ve onların istediği miktarların çok üzerinde bile kredi verme yoluna gidebilmektedir. Kredi notunuzu hızlı bir şekilde  yükseltmek istiyorsanız faturalarınızı hesap kesiminden son tahsil gününe kadarki süre içerisinde ödemeye dikkat etmelisiniz.  Son ödeme tarihini kesinlikle geçmemelisiniz. Ayrıca ilginç bir noktadır ki, sürekli adres değişikliği yapmak ve bunu bankaya yansıtmak güvenirliğinizi düşüren başka bir önemli noktadır. Çünkü adres değiştirmek, özellikle şahsi mülkünüz yoksa ev sahipleriyle birtakım anlaşmazlıklarınız olma ihtimalini, yani ev kirasını, faturalarını, aidatı ödeyememe gibi durumları ortaya çıkarabildiği için risk olarak görülür. Çok ya da az herkesin belirli bir ay diliminde ödemesi gereken çeşitli faturalar vardır. Kredi notunu artırmak isteyenler bu faturalara biraz daha dikkat ederek otomatik ödeme yöntemini kullanmalıdır. Çünkü otomatik ödeme talimati vermek sizi kısa süre içerisinde güvenilir müşteri statüsüne sokmaya yarayacaktır. Bahsettiğimiz noktalara dikkat ederseniz, kredi notunuzu yükseltmeniz işten bile değildir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir