Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu

Her banka farklı özelliklere sahip ve değişik adlarda kredi kartları vererek müşterilerini kendilerine bağlamaya çalışmaktadır. Kredi kartı bankanın size 1 aylık açtığı borç limitidir. Bir ay süresince yapacağınız harcamaları sizin yerinize banka öder ve ay sonunda da ödemeyi yapmanızı beklerler. Banka kredi kartları kullanıldıkça iş yeri sahipleri ile olan anlaşmaları sayesinde para kazanır. Ayrıca kredi kartı kullanımlarının farklı özellikleri sayesinde de para kazanma imkanları bulunmaktadır.

Bankalar müşterilerini erken yaşta kendi hizmetleri ile tanıştırabilmek için gençlere yönelik kampanyalar düzenlerler. Bu kampanyalardan biri de üniversiteli kredi kartıdır. Sadece üniversite öğrencisi olanlara verilen düşük limitli kartlar olan bu kartlar da kart aidatı alınmamakta ve gençlerin bazı ihtiyaçlarına yönelik kampanyalar yapılmaktadır.

Üniversiteli kredi kartı başvurusu banka şubelerinden veya bankaların kampüslerde görevlendirdikleri satış personelleri aracılığı ile yapılır. Normal kredi kartı başvurusundan farklı olarak üniversiteli kredi kartı başvurusu işlemleri sırasında öğrenci kimliğinin de ibrazı gerekmektedir. Öğrenci kimliği olmayanlar fakültelerinin öğrenci işleri departmanından veya e-devlet üzerindeki ilgili ekrandan öğrencisi belgesini temin ederek başvuruda bulunabilir.

Öğrenciler için büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan bu kredi kartları aynı zamanda bankalara da erken yaşta yüksek potansiyel sahibi müşteri kazanma imkanı sağlar. Alışkanlıklarımızı çok fazla değiştiremediğimiz gibi ayak alışkanlığımız olan bankayı ciddi sıkıntılar yaşamadıkça değiştirmeyiz. Üniversiteli kredi kartı başvurusu yapan öğrenciler ileride bu bankalar ile çalışmaya devam etmekte, maaşlarını ve yatırımlarını aynı bankada değerlendirmektedir.

Üniversite öğrencileri normal kredi kartlarına başvurduklarında bankalar ile daha önce çalışmamış olmaları ve herhangi bir işte aktif çalışır durumda olmamaları nedeniyle başvuruları onaylanmaz. Ailelerinin sahip oldukları kartlara bağlı ek kart çıkararak da ihtiyaçlarını giderebilirler ama gençler genelde ne yapıp ettikleri takip edilsin istemedikleri için ailelerinden gelen ek kartları yemek, kitap gibi alışverişlerinde kullanmakta, özel ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Üniversiteli kredi kartı başvurusu yaparak bu konudaki sıkıntılarını çözmeyi amaçlarlar.

Ülkemizde sadece birkaç banka bu konuda gençlere destek olmaktadır. İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankasının sunduğu üniversiteli kredi kartı başvurusu için ilgili bankaların şubelerinde bireysel müşteri temsilcisi ile görüşülmelidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir