SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Hem kullanım kolaylığı, hem kullandıkça puan kazandırma özellikleri, taksit yapabilmesi, yanımızda nakit para taşımak mecburiyetinden kurtarması gibi sebepler ile kredi kartları bizim için büyük bir öneme sahip. Artık kart kullanmayan neredeyse bulunmuyor. Herkesin cüzdanında üçer beşer kart mevcut. Olmayanlar da yeni kredi kartı çıkarma peşinde.

Eskiden kredi kartı başvurusu yapabilmek için bankalar da sıraya girer, destan gibi metinlerin altına imza atar neredeyse köydeki tarlamızı bankaya ipotek verirdik. Oysa artık sabit geliri olmayanlara bile bir sms ile kredi kartı başvurusu yapma imkanı tanındı.

Hayatı oldukça kolaylaştıran bu uygulamal sayesinde evinizde otururken, arkadaşlarınızla bir cafede yemek yerken veya spor yaparken bile kredi kartı başvurusu yapabilir, başvuru sonucunuzu da gelecek bir sms ile hemen öğrenebilirsiniz.

Artık bütün bankalar sms ile kredi kartı başvurusu sistemini aktif olarak kullanmakta, bu konudaki reklamlarını televizyonlarda, radyolarda, sinemalarda yayınlamaktalar. Reklamda geçen yönergeleri takip ederek hangi bankadan kart sahibi olmak istiyorsanız o bankanın numarasına tc kimlik bilgilerinizi mesajla göndermeniz yeterli olmaktadır. Bankacılık sisteminde yaşanan gelişmeler ile gönderdiğiniz tc kimlik numarasını Kredi Kayıt Bürosu (KKB) arşivinde inceleyen banka eğer kredi notunuz riskli değilse adınıza kart çıkarılması konusunda ki başvurunuzu kabul etmektedir. Eğer kredi notunuz az riskli değerlerdeyse ve bankalar yıllık kredi kartı satma hedeflerini gerçekleştiremedilerse size telefon ile ulaşarak gelir belgenizi ibraz etmenizi ya da en azından çalıştığınız kurum hakkında bilgi vermenizi talep etmektedirler. Örneğin ne kadar zamandır aynı işletmede çalıştığınızı, çalıştığınız işletmenin adını, adresini sistemlerine işleyen bankalar verdiğiniz bilgileri güvenilir bulmaları durumunda kredi kartı başvurusu işleminizi onaylamaktadır.

Sms ile kredi kartı başvurusu yapmanın en büyük avantajlarından biri evden çıkamdan, şubede beklemeden işlem yapmak ve işlemin cevabını hemen alabilmektir. Özellike başvuru sonucunun olumsuz olması durumunda bankada bireysel müşteri temsilcisinden bunu öğrenmektense cep telefonunuza gelen bir mesaj ile bunu öğrenmek daha az üzüntü verecektir. Bankacılık sisteminin bu konudaki başarılı çalışmaları oldukça takdir edilesi yanlara sahiptir. Siz de kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız cep telefonlarınızı elinize alıp mesaj göndermeye başlamalısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir