Öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Günümüzde öğrenciliğin zor koşulları altında geçirmek olduğunu ve öğrencilerin büyük bir bölümünün ailelerinden uzakta geçim sıkıntısı yaşayarak üniversite okumaya çalıştıklarını hepimiz biliyoruz. Öğrencilerin her zaman devam eden nakit ihtiyaçları son yıllarda bankaların bu alanda öğrencilere kredi kartı sağlamasıyla biraz daha rahatladı diyebiliriz. Büyük şehirlerde ve ülkemizin genelinde sayıları artan Alışveriş Merkezi giyim sektörü teknoloji sektörü yiyecek ihtiyaçları gibi birçok konuda öğrencilerin günlük yaşamdaki ihtiyaçların karşılanabilmesi adına öğrenciye kredi kartı sağlayan bankalar alışverişlerin yapılmasını daha kolay hale getirdi. Günümüzde üniversite öğrencilerine kredi kartı imkanı sağlayan bankaların sayısı oldukça fazladır.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Ailelerinden uzakta yaşayan üniversite öğrencilerinin kredi kartı harcamalarında dikkatli davranmaları oldukça önemlidir. Her ne kadar bankalar toplu taşıma araçlarında ve diğer alışverişlerinde öğrencilere indirim sağlanmış kredi kartları verseler de öğrenci kredi kartı kullanırken dikkat etmek zorunluluğu taşıyor.

Bankaların öğrenciye kredi kartı sağlaması son yıllarda oldukça sık rastlanan bir çalışma olduğundan dolayı üniversitelerde kredi kartı kullanım oranı son yıllarda yükselmiştir. Durum bu şekilde olduğu zaman öğrenciye kredi vermek yada kredi kartı vermek isteyen bankalar arasındaki rekabette artmış durumdadır. Öğrencilerin ciddi bir potansiyel olduğunu fark eder tüm bankalar bu alanda birbirleriyle yarışmaya başladılar ve öğrencilere birbirinden güzel imkanlar sağlayarak öğrenci kredi kartlarını kendi bankalarından tercih etmeleri için rekabete başladılar. Sağlamış oldukları indirim ya da alışveriş puanı imkânlarıyla öğrenci kredi kartları üzerinden rekabete giren bankaların sağlamış olduğu imkanlar öğrencilerin dikkatini çekiyor. Günümüzde okullarla anlaşmalı olarak bile dağıtılan Kredi kartlarının büyük bir çoğunluğu Öncelikle 500 lira ile 750 lira gibi limitler üzerinden başlamakta ve çok sayıda alışveriş merkezinde önemli indirimler ve taksiti şansları sunmaktadır. Öğrencilere verilen kredi kartları genellikle aidat içermeyen kredi kartlarından oluşmaktadır. Öğrenci Kredi kartlarında 6 ayda bir kez olmak üzere yaklaşık 20 lira ile 30 lira arasında kesinti olduğu için öğrenciler bu kredi kartlarını tercih etmiyorlar. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bu alanda kredi kartı tercih gerçekleştirmeden önce detaylı bir araştırma yapıyorlar. Üniversite içerisinde gönderilen kredi kartı satış elemanları yapmış olduğu çalışmalarda öğrencilerle daha iyi uyum içerisinde anlaşabildikleri için Onlara en uygun kredi kartının hangi banka içerisinden geldiğini anlatmaya ve kredi kartını pazarlamaya çalışıyorlar.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar ve avantajları

TEB Bankası ÜniversiTEB Kredi Kartı;

 

TEB bankasının hazırlamış olduğu bu kredi kartı Bonus özelliklerine sahip ve özellikle sinemasever öğrenciler için oldukça büyük avantajlar içeren bir kredi kartı olmaktadır. TEB bankasının öğrencilere vermiş olduğu bu kredi kartı ile yapacağınız her 50 lira ve üzeri alışverişlerde haftasonu sinema biletlerinde yüzde 50 indirim kazanıyorsunuz ve aynı zamanda kartın içinde açılan vadesiz hesaplarda sizlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Son derece kullanışlı olan bu öğrenci kredi kartına sahip olduktan sonra para gönderimlerinde 5 ila 8 Türk Lirası kesilmesinden şikayetçi olundu. Tek sıkıntısı para kesintileri olduğundan dolayı öğrencilere farklı bir imkan sunuldu. Bu kredi kartını 2 arkadaşlarına tavsiye ettiklerinde sistem üzerinde gerçekleştirmiş oldukları tüm havale ve EFT ücretleri ücretsiz hale getirildi.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı

İş Bankası öğrencilere Kredi veya kredi kartı konusunda uzun yıllardır faaliyet gösteren bir banka olmaktadır. Sunmuş oldukları 300 lira limiti olan öğrenci kredi kartı farklı avantajları içerisinde bulunduran bir kredi kartı almak. Temaslı temassız ve aidatsız kredi kartları olarak birbirinden farklı şekilleri bulunan kredi kartları herhangi bir aidat ya da yıllık ücret öğrencilerden talep etmez. Maksimum Anlaşması bulunan tüm işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde maxipuan kazınarak alışverişlerinizi daha karlı hale getirmenize yazıyor. Özellikle büyük şehirlerdeki alışveriş merkezlerinin tamamında maksimum Anlaşması bulunduğundan örtülü öğrenciler kazandıkları puanlar ile bazen uçak bileti Bazen hediye kitap ya da sinema bileti satın alabiliyorlar.

Garanti Bankası Bonus genç kredi kartı

500 TL limitli olan bu kredi kartı sadece 18 ile 25 yaş arasındaki öğrencilerin kullanımı için açık olmaktadır. Garanti Bankası öğrencilere kendi yaşlarına uygun bir çok seçenek sunmaktadır. Son dönemlerde internet bankacılığını iki arkadaşlarına tavsiye ettikleri zaman 20 lira ek ödeme yapan önemli bankalarından bir tanesidir. Öğrenciler arası uyum ve fikir alışverişinin ön planda tutulduğunu bildiklerinden ötürü Garanti Bankası sağlamış olduğu kredi kartı ve diğer anlaşmalı avantajları ile beraber öğrencilerin Oldukça rahat bir şekilde kullanabilecekleri bir alışveriş alışkanlığı oluşturuyor. Öğrenciler Garanti kredi kartı ile Bonus puanlar kazanabiliyor onlar ve 25000 Bonus anlaşmalı iş yeri ile yapacakları tüm alışverişlerden ek puan kazanarak bunları sonrasında farklı bir alışverişte kullanabiliyorlar.

HSBC Bankası HSBC Campus Kredi Kartı

HSBC bankasının sağlamış olduğu kredi kartı 500 TL limiti sahip olmaktadır. Öğrencilerin büyük bir bölümü bu bankadan kredi kartı almayı çok tercih etmiyorlar Çünkü üniversite içerisinde HSBC kredi kartı satışı gerçekleştiren çok fazla personel bulunmadığından dolayı karttan haberdar değiller. Aynı zamanda HSBC bankasının son yıllarda ülkemizden çekilme kararı almış olması da öğrencilerin bu Bankayla herhangi bir çalışma yapmaları için yeterli sebepler arasında yer alıyor. Öğrenciler arasında çok az kullanılan HSBC öğrenci kredi kartı sağlamış olduğu herhangi bir ek puan avantajı bulunmamaktadır. Aynı zamanda almış oldukları bu kredi kartının yüksek geri ödemeli faizleri bulunduğu için öğrenciler çok fazla tercih etmiyor.

Akbank Axess Eksi26 Kredi Kartı

Birçok öğrenci kredi kartı limiti gibi Akbank kredi kartının da öğrenciler için sunmuş olduğu limit toplamda 500 lira olmaktadır. Taksitli alışverişler gerçekleştirebilir ve yaptığınız alışverişlerde puan kazanabilirsiniz. 18 26 yaş arası öğrencilere sunulan bu kredi kartı aynı zamanda sanal kart özelliği sağlamaktadır. Önceden yapmış olduğumuz alışverişleri daha sonra taksitlendirme imkanı bulunduğu için öğrencilerin ciddi anlamda dikkatini çeken kredi kartları arasında yer alıyor. Akbank üniversiteler içerisindeki yaptığı çalışmalarla öğrenci kredi kartı pazarında en yüksek kredi kartı satma oranına sahip olan bankalar arasında yer almaktadır. Öğrenciler üniversite yıllarından beri Akbank’ta çalışmaya başladıkları için ilerleyen yıllarında da Bu bankanın müşterisi olmakta ve uzun dönem ilişki kurmaya devam etmektedirler.

1 Yorum

  1. Pingback: Öğrenciye kredi veren bankalar | Kredi Notu Sorgulama - Kredi Notu Öğrenme ve Hesaplama

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir