Mil Toplayan Kredi Kartları

Kredi kartlarının kullanıcılara sunduğu avantajlar gün geçtikçe artmaktadır. Bunlardan biriside, kredi kartların yapılan harcamalar sonucunda mil toplamak. Bazı bankalar uygun kredi kartlarından yaptığınız alışverişlerini mile dönüştürmenize izin veriyor. Bu sayede uçuşlarınızı indirimli hatta ücretsiz hale getirebilirsiniz. Mil toplayan kredi kartları, iş dolayısıyla veya tatil amacıyla sürekli seyahat halinde olan kişilere büyük avantaj sağlamaktadır.

Mil toplayan kredi kartları her bankanın müşterilerine sunduğu seçeneklerden birisi değildir. Bu yüzden kredi kartınızın bu özelliği olup olmadığını öğrenmek için bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında da belli başlı mil toplayan kredi kartlarının sizlere isimlerini ve bu kredi kartların hakkında detaylı bilgileri vereceğiz.

MİL TOPLAYAN KREDİ KARTLARININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Mil toplayan kredi kartlarının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi sürekli seyahat eden kişilerin toplanan miller sayesinde ücretsiz uçak bileti sahibi olabilmesidir. Bankaların mil toplayan kredi kartlarına sahipseniz, kredi kartınızla yaptığınız alışverişleri veya uçak bileti alımlarıyla mil biriktirebilirsiniz ve biriktirdiğiniz miller sayesinde bazı uçak biletlerinizi ücretsiz alabilirsiniz.

Mil toplayan kredi kartı imkanını genellikle büyük bankalar sunmaktadır. Bu bankaların başını Garanti Bankası çekmektedir. Mil toplayan kredi kartı olarak en çok kullanılan kredi kartı Garanti Bankasına aittir. Garanti Bankasını sırasıyla İş Bankası, Denizbank, HSBC, Akbank ve Finansbank takip eder. Yazımızın kalan kısmında bu bankaların mil toplayan kredi kartlarını tanıtacağız.

Garanti Bankası Mil Toplayan Kredi Kartı: Shop & Miles Kredi Kartı

Garanti Bankası mil toplayan kredi kartı kapsamında kullanıcıların hizmetine sunduğu kredi kartı Shop&Miles kredi kartıdır. Türk Hava Yolları ve Garanti Bankası ortaklığını bir ürünü olan Shop&Miles kredi kartı yaptığınız alışverişleri mile çevirmenize izin verir. Shop&Miles kredi kartınızla yaptığınız alışverişler sonucu kazandığınız miller Miles & Smiles kartınıza transfer oluyor ve bu sayede bu millerle ücretsiz bilet alabiliyorsunuz. Benim Miles & Smiles kartım yok diye üzülmeyin çünkü, siz resmi olarak bu karta başvurmamış olsanız bile Shop&Smiles kartınız bulunuyorsa hesabınıza otomatikman Miles & Smiles kartı da oluşturuluyor. Yani aslında bir Miles & Smiles kartı sahibi olabiliyorsunuz. Bu karttan yapacağınız her 1 TL’lik alışveriş size 1,5 mil olarak geri döner. Yurt dışında ise her 1 dolarlık alışverişiniz 2,25 mil olarak geri döner.

Denizbank Mil Toplayan Kredi Kartı: Miles&More Kredi Kartı

Denizbank müşterilerine Miles&More kredi kartıyla mil toplama imkanı sunuyor. Denizbank Miles&More kredi kartınızla yaptığınız alışverişleri mile çevirebilirsiniz. Fakat  bu kredi kartına sahipseniz mil toplama özelliğini aktif ettirmeniz gerekir. Eğer mil toplama özelliğini aktif ettirmezseniz alışverişlerinizin karşılığında mil kazanamazsınız. Miles&More kredi kartınızın mil toplama özelliğini aktif ettirmek için Denizbank’a başvurmanız gerekir.

Akbank Mil Toplayan Kredi Kartı: Wings Kredi Kartı

Wings kredi kartı, Akbank’ın müşterilerine sunduğu mil toplama imkanı sağlayan kredi kartıdır. Akbank Wings kredi kartı sayesinde yaptığınız alışverişler sonucunda mil toplayabilir ve bu miller sayesinde indirimli veya ücretsiz uçak bileti alabilirsiniz. Wings kredi kartından yaptığınız her 1 TL’lik alışveriş sonucunda 1 mil kazanabilirsiniz. Bu millerle seyahatiniz için ücretsiz uçak bileti alabilirsiniz.

HSBC mil toplayan kredi kartı: Pegasus kredi kartı

HSBC Pegasus kredi kartı HSBC’nin Pegasus hava yolları ile yaptığı anlaşma sonucunda ortaya çıkmıştır. HSBC Pegasus kredi kartıyla yapacağınız alışverişler sonucunda mil toplayabilirsiniz. Bu kredi kartıyla Pegasus hava yollarından yaptığınız her 100 TL’lik uçuşta 1,5 mil kazanırsınız. HSBC Pegasus kredi kartı mil toplayan kredi kartları arasında diğerlerine göre daha az mil veren bir kredi kartıdır diyebiliriz. Bu kredi kartıyla mil dışında alışverişlerinizden parada toplayabilirsiniz.

İş Bankası Mil Toplayan Kredi Kartı: İş Bankası Maximiles

İş bankasının müşterilerine mil toplayan kredi kartı olarak sunduğu kredi kartı Maximiles kredi kartıdır. Bu kart üzerinden yaptığınız her alışverişiniz alışveriş tutarınızın % 1’i oranında maxipuana dönüşür. 1 maxipuan ise 1 maximiles olarak hesaplanır. Tabii bu oran her zaman % 1 değildir. Bazı anlaşmalı kurumlardan yaptığınız alışverişlerinizde alışveriş tutarınızın % 10’u kadarını mile çevirebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir