Mil Puanı Nakite Çevirme

Ülkemizde yerli ve yabancı sermayeli çok sayıda banka hizmet vermektedir. Bu bankalar arasında yoğun bir rekabet olduğunu söylemek mümkündür. Bankalar, birbirlerinden müşteri kapmak ya da mevcut müşterilerini elde tutabilmek için yılın her döneminde çok farklı kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyaların yanı sıra, farklı sektördeki firmalar ile anlaşmalar yapılarak, müşterilerin bankaya olan bağlılığı artırılmaya çalışılmaktadır. Sık seyahat eden müşteriler için özel olarak hizmet veren mil kredi kartları da bu kapsamda değerlendirilebilir. Havayolu taşımacılığı hizmeti veren firmalar ile bankalar arasında yapılan anlaşmalar neticesinde mil kredi kartları müşterilere sunulmaktadır. Havayolu ulaşımını sürekli kullanan müşteriler, mil kredi kartları ile özel uçuş avantajlarından ve kampanyalarından faydalanabilmektedirler.

Başta, ülkemizin ve dünyanın en büyük havayolu firmalarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları olmak üzere Pegasus, Atlas Global gibi firmalar bankalar ile yaptıkları özel anlaşmalar neticesinde kredi kartları çıkarmaktadırlar. Bu kredi kartları seyahat eden yolcular tarafından, sağladığı kolaylıklar ve avantajlar için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kredi kartları ile, alınan uçak biletlerinin yanı sıra yapılan alışverişler üzerinden mil puanları kazanılmaktadır. Kart sahipleri biriken bu mil puanlarını farklı amaçlar ile kullanmaktadırlar. Mil puanları ile uçak bileti, ya da farklı hediyeler satın alınabilmektedir. Bu puanlar ile tatile çıkabilmekte mümkündür. Ancak bazı müşteriler bu puanları harcamak yerine mil puanı nakite çevirme isteği içerisindedirler. Bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği yasal olarak mil puanı nakite çevirme mümkün değildir. Mil puanları sadece uçak bileti alımlarında ve firma tarafından belirlenen diğer alanlarda ve kampanyalarda kullanılabilmektedirler. Tüm bunlara rağmen mil puanı nakite çevirme işlemi yapılabilmektedir. Mil puanı nakite çevirme için iki yöntem vardır.

Mil puanı nakite çevirme

Mil puanı nakite çevirme düşüncesindeki kişilerin yapabileceği ilk şey, birikmiş olan mil puanları ile başkası adına bir uçak bileti satın almaktır. Uçak bileti almayı düşünen bir yakınınız ya da arkadaşınız varsa, onun adına kendi puanlarınızla bilet satın alabilir ve bu biletin ücretini o kişiden isteyerek mil puanı nakite çevirme fırsatını elde etmiş olursunuz. Ancak her zaman bilet alacak bir yakınınız olmayabilir. Bu durumda, kişiler genellikle internet üzerinden farklı mecralarda bilet alacak kişilere ulaşabilmektedirler. Normal bilet tutarı üzerinden veya kişinin belirlediği bilet tutarından daha düşük bir tutarda başkası adına bilet alarak birikmiş mil puanlarını nakit paraya çevirmek olasıdır.

Mil puanı nakite çevirme yöntemlerinden diğer ise, internet üzerinden bazı kişilerin mil puanı karşılığında sattığı ürünleri almaktır. Özellikle sahibinden.com, gittigidiyor.com gibi sıklıkla kullanılan e- ticaret siteleri üzerinden bu yöntemle satış yapan kişiler bulunmaktadır. Cep telefonu, bilgisayar gibi çok farklı ürünleri birikmiş olan mil puanları ile satın almak mümkündür. Satıcı ile iletişime geçtikten sonra, mil puanlarınızı nakit paraya çevirmek istediğinizi söylerseniz, bu konuda karşılıklı olarak anlaşabilirsiniz. Bu kişiler, ürünü satmak yerine mil puanlarına karşılık olarak size direkt nakit ödeme de yapabilmektedirler. Ancak suiistimal edilebilir bir konu olduğu için dikkatli olmakta fayda var. Talep ettiğiniz tutarı karşı taraf size yolladıktan sonra, satıcının mil puanlarınızı kullanmasına izin verin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir