Kredi Kartlarının Yıllık Kart Ücretleri

Günümüzde, giyim, gıda, sağlık, eğitim, alışveriş gibi birçok alanda kredi kartı kullanırız. Neredeyse bütün harcamalarımızı kredi kartlarından yaptığımız için ay sonu ekstre gelince genellikle incelemeden olan borç ödenir. Peki, kredi kartı ekstrenizi daha önce hiç incelediniz mi? Eğer kredi kartı ekstrenizi düzenli olarak inceleyen bir yapıya sahipseniz her yıl kredi kartınızdan belli bir ücret kredi kartı yıllık kart ücreti çekildiğini görebilirsiniz.

Neredeyse bütün bankalar kredi kartı yıllık kart ücreti alırlar. Bu kart ücreti kredi kartınızın olduğu bankaya hatta bankanın kart çeşidine kadar değişiklik göstermektedir. Bu ücretler 50 TL’den başlayarak 150 dolara kadar yükselebilmektedir. Kredi kartlarının yıllık kart ücretleri yüksek olduğu için kullanıcılar açısından problem yaratmaktadır. Bu yüzden kredi kartı yıllık kart ücreti kredi kartı seçimlerimizde önemli rol oynar.

KREDİ KARTI YILLIK KART ÜCRETLERİ NE KADARDIR?

Yazımızda da belirttiğimiz gibi kredi kartı yıllık kart ücretleri kredi kartınızı aldığınız bankaya hatta aldığınız bankanın kredi kartı çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Yazımızın devamında sizlere birkaç tane bankanın kart ücretleri hakkında bilgi vereceğiz. Fakat bu fiyatlar değişkenlik gösterebildiği için kredi kartı yıllık kart ücretini öğrenmek için bankanızla da iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Yıllık Kart Ücretleri

Garanti Bankasının, Bonus kredi kartı ülkemizde en çok kullanılan kredi kartlarından birisidir. Bunun sebebi ise bonus kredi kartının kullanıcıların sunduğu kampanya ve avantajlardır. Garanti Bankası Bonus kredi kartı harcadıkça kazandıran bir kredi kartıdır. Yaptığınız harcamalar sonucunda puan toplarsınız ve bu puanları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Garanti Bankası Bonus kredi kartı aldığınız takdirde ilk yıl kredi kartı yıllık kart ücretiniz 5 TL olacaktır. Diğer yıllar için ise kredi kartınızdan yıllık alınacak kart aidatı 75 TL olacaktır. Garanti Bankası Bonus kredi kartınızın ek kartları varsa bu kartların yıllık kart ücreti 35 TL olacaktır.

Akbank Free Kart Yıllık Kredi Kart Ücretleri

Kredi kartı yıllık kart ücretlerinden çoğu kişinin hoşlanmadığını belirtmiştir. Akbank’ta bu müşterilerini düşünerek Akbank Free kredi kartını devreye soktu. Akbank Free keredi kartı yıllık kart ücreti olmayan kredi kartlarından birisidir. Sadece ana kartın dışında Akbank Free ek kredi kartlarınıza da hiçbir yıllık kart ücreti ödemezsiniz. Akbank Free kredi kartının en büyük özelliklerinden birisi ücretsiz taksit yapabilme imkanı ve puan toplayabilme imkanı sunmasıdır.

Denizbank Bonus Kredi Kartı Yıllık Kart Ücretleri

Denizbank Bonus kredi kartının en büyük özelliklerinden birisi kullanıcılarına ücretsiz taksit imkanı sunmasıdır. Aynı zamanda kredi kartından yapacağınız her 100 TL’lik alışveriş için 10 TL kazanırsınız. Toplamda ise 50 TL kazanabilirsiniz. Denizbank Bonus kredi kartının yıllık kart ücreti ise 72 TL’dir. Bu kredi kartının ek kredi kartı yıllık aidatı için ise 36 TL talep edilmektedir.

Akbank Wings Kredi Kartı Yıllık Kart Ücreti

Akbank Wings kredi kartı son yılların en dikkat çeken ve kullanılan kredi kartları arasında yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi ise kredi kartının ücretsiz ve uzun vadeli taksit imkanı sunmasıdır. Bunların yanı sıra Akbank Wings sizlere seyahat ve uçuşlarınızda mil kazandıran kredi kartları arasındadır. Bu avantajları doğrultusunda Akbank Wings kredi kartınız yıllık kart ücreti de diğer kartlara nazaran biraz daha fazladır. Akbank Wings kredi kartının yıllık kart ücreti 104 TL’dir. Kredi kartının ek kartının ise yıllık kart ücreti 52 TL’dir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir