KREDİ KARTI İLE CEP TELEFONU TAKSİTLENDİRME

Teknolojinin hızla gelişimi ile birlikte ortaya çıkan akıllı telefonlar artık hemen herkesin elinde var. Bu telefonlarla insanlar hemen hemen bütün online işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Online bankacılık işlemleri, sosyal medya hesapları, mail adresleri kişilerin akıllı telefonlarından tek seferde ulaşabilecekleri şekilde ayarlıdır. Hatta internet ile iletişim uygulamaları sayesinde insanlar artık yalnızca internet kullanarak görüşme sağlayabiliyorlar. Hal böyle olunca da insanlar akıllı telefon almaya yönleniyorlar. Ancak en uygun fiyatı 1000TL’ den başlayan akıllı telefonları toplumun büyük bir kesimini oluşturan orta gelirli insanların bir kere de nakit olarak ödeyebilmeleri çok da mümkün olmayabiliyor. Günümüzde bir çok insanın kredi kartı da kullandığını düşünürsek akla gelen en uygun akıllı telefon satın alma şekli kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme yöntemidir. Bu sayede ödemenizi tek seferde ödemek zorunda kalmayacağınız gibi size uygun olan ödeme planı ile zorlanmadan bir akıllı telefona sahip olabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Cep Telefonu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Aslında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararınca maalesef kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme işlemi  yapılamıyor. Ancak yine de bunu sağlamanın birkaç legal ve illegal yolu bulunuyor. Örneğin cep telefonu alacağınız küçük yerel bir telefon mağazasında bir küçük değerli (10 – 20 TL ) gibi bir alışveriş bir de cep telefonu alışverişinizi yapıp satıcıdan diğer ürünü cep telefonu değerinde gösterip cep telefonunuzu düşük fiyatlı ürün üzerinden satarak taksitlendirme imkanı sağlayabilirsiniz. Böyle bir durumda yasal olarak olmasa da kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme işleminizi yapmış olursunuz. Ancak bu alışverişinizin sonrasında sizi mağdur durumda bırakma ihtimali olan bir yöntemdir. Kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme işlemini bu şekilde sağladığınızda, ilerde cep telefonunuzda çıkabilecek sorunlar için tekrar bu satıcıya başvurursanız, satıcının size yardım etmeme durumunda herhangi bir yere şikayet etme hakkınızı kaybedersiniz.

Kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme işleminin başka bir yolu da 100 TL üzeri alışverişinizi tek çekim yaptırarak, telefonunuzu aldıktan sonra bankanızı arayarak bu işlemi uygun bir şekilde taksite böldürmek istediğinizi söylemenizdir. Bankaların 100TL ve üzeri tek seferlik çekimler için sağladığı bu hizmeti kullanarak kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.  Kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme imkanı için bir yol da Denizbank mobil hizmetinden yararlanmaktır. Özellikle büyük teknoloji marketlerinde geçen bu fırsat ile kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme hizmetini kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir