En iyi 11 Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenci olmak ekonomik anlamda son derece zor bir süreç içerisinde geçirilen dönem olsa da okul hayatı ve üniversitede öğrenilen bilgiler insanların hayatlarında oldukça anlamlı dönemler ifade etmektedir. Öğrencilerin alışverişlerini yapabilmeleri faturalarını rahatlıkla ödeyebilmeleri için nakit ihtiyaçları sürekli devam ettiğinden dolayı bankalar son yıllarda bu alanda önemli bir çalışma göstererek öğrencilerin kredi kartı alabilmeleri için gerekli imkanları hazırladı. Son derece yoğun bir rekabetin yaşandığı öğrenci kredi kartları konusunda bankalar önemli bir fikrin farkına vardılar. Üniversite yıllarında insanlar hangi banka ile çalışmaya başlıyorlar çok yüksek bir oranda insan grubu ilerleyen yaşlarında da aynı banka ile tüm faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Zamanında düşük limite sahip olan kredi kartları öğrencilerin rahatlıkla ödeyebileceği düzeylerde limite sahip olduğundan dolayı herhangi bir sıkıntı da yaşanmıyor.

İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı

Üniversitede okuyan öğrenciler arasındaki en popüler kredi kartı olarak gösterilen İş’te Üniversiteli kredi kartı başlangıçta 300 TL ile 500 TL arasında Limited sahip olarak öğrencilere sunuluyor. Türkiye’deki tüm müzeleri ücretsiz ziyaret etme şansı sunan ve aynı zamanda maksimum Anlaşması bulunan tüm alışveriş merkezlerinde maxi puan toplamaya yarayan bu kredi kartı öğrencilerin en çok tercih ettiği kredi kartları arasında yer alıyor. Öğrenciler ödemelerini geciktirdiği takdirde sadece yüzde 2 oranında bir faiz işleten İş’te Üniversiteli öğrenci kredi kartı sağlamış olduğu bu bütün imkânlarından dolayı öğrenciler arasında oldukça tercih edilen bir kredi kartı olmaktadır.

ÜniversiTEB

TEB Bankası’nın üniversite öğrencilerine sağlamış olduğu kredi kartı olan üniversiTEB kredi kartı 500 TL limit ile öğrencilerin eline ulaşıyor. Yılda 7 lira kart ücreti ne sahip olan bu kredi kartı öğrencilerin düzenli ödemelerine göre toplamda 1000 TL’ye kadar limit yükseltmesi yapabiliyor. Üniversite öğrencilerinin yine okullarda kart satmak için gelen kart pazarlamacıları ile en çok karşılaştıkları kredi kartlarından bir tanesi olan TEB bankasının öğrenci kredi kartı oldukça fazla tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. TEB Bankası’nın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu en önemli imkanların arasında sinema biletleri tiyatro biletleri gibi alanlarda özel indirimler oluyor. Öğrencilerin bu Sosyal aktivitelere katılmalarını kolay hale getirdiklerinden dolayı Üniversite öğrencileri bu hafta yoğun bir ilgi gösteriyorlar.

Denizbank D – Şarj Kredi Kartı

DenizBank Sağlamış olduğu bonus özellikli kredi kartı ile birlikte öğrencilere Özel Birikim yapabilecekleri imkanlarda sağlamaktadırlar. Yıllık 38 lira ücrete sahip olan DenizBank Şarj Kredi Kartı öğrencilerin oldukça ilgi duyduğu kartların başında gelmektedir. Diğer bankalarla karşılaştırıldığı zaman nakit avans işlemlerinin çok daha hızlı ve basit gerçekleştirilebiliyor olması ve faiz oranlarının düşük olması öğrencilerin bu kredi kartına ilgi göstermesinin temel sebepler arasında yer alıyor. Üniversitelerde öğrencilere kredi kartı pazarlamak isteyen çok sayıda kredi kartı satıcısı Denizbank çalışmalarını gerçekleştirmesi ve kredi kartının avantajlı olması öğrenciler arasında yayılmasına ve tercih edilmesine sebep veriyor.

Card Finans Go

Öğrencilere kredi kartı sağlama konusunda tüm bankalardan daha hızlı davranan ve bu alanda en başarılı Bank olarak gösterilen Finansbank, Card Finans Go kart ile öğrencilere oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Öncelikle öğrencilerin nakit ihtiyaçlarını giderebilmek için rahat bir şekilde nakit avans çekebiliyor olmaları ve bunu ilk bir aylık süre zarfı içerisinde faizsiz geri ödeyebiliyor olmaları önemli bir etkendir. Aynı zamanda kredi kartının birçok puan toplama özelliğinin bulunması sinemalarda ve müzelerde indirim sağlaması öğrenciler açısından diğer önemli avantajları arasında bulunuyor. Üniversite öğrencilerinin büyük bir bölümünün ilk kredi kartı genellikle ya işte üniversiteli ya da Kart Finans olmaktadır.

Like Card Vakıfbank

Öğrencilerin geri ödemesi son derece basit koşullara da yanlış olan Like Card kredi kartı imkanı sunmaktadır. Öğrencilere sağladığı bir diğer önemli teşvikte not ortalaması yükseldikçe puan kazanma şansı sağlıyor. Yıllık aidatı bulunmayan bu kredi kartı ile ihtiyaçlarınızı karşılar kendi puan kazanabiliyorsunuz. Geri ödeme koşullarının düşük olması ve yıllık aidat koşullarının bulunmaması öğrencilerin Vakıfbank kredi kartını tercih etme sebepleri arasında yer almaktadır. Devlet bankası olduğundan ötürü öğrenciler çok rahat bir şekilde tüm öğrenci kredi kartı borçlarını faizsiz ya da düşük faizle kapatabiliyorlar.

Ziraat Bankası Genç Kart

Ziraat Bankası kredi kartını öğrencilere çok rahat bir şekilde sunuyor. Kredi kartını rahat bir şekilde vermesinin temel sebebi öğrencilerin büyük bir bölümünün Ziraat Bankası üzerinden geri ödemeli Kredi ya da Başbakanlık bursu alıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Öğrencilere 5 yıl boyunca kart ücreti almadan hizmet sunan Ziraat Bankası lisans döneminden doktora dönemine kadar öğrencilerin yanında bulunan önemli bankalardan bir tanesidir. Sağlamış olduğu insanlarla birlikte kredi kartını kullanan öğrencilere herhangi bir ödeme talebi etmeyerek fayda sağlamaya devam ediyorlar.

Axess exi26

Akbank’a sağlamış olduğu bu kredi kartı 18 ile 25 yaş arasındaki öğrencilerin kullandığı kredi kartıdır. Yıl için öğrencilerden kart ücreti talep edilmezken ikinci yıldan itibaren yıllık 24 lira kart ücreti talep edilir. Öğrencilere sağlamış olduğu birçok puan ve taksitli alışveriş imkanından dolayı öğrencilerin çok fazla ilgi gösterdiği kredi kartları arasında yer almaktadır. Önceden yapmış olduğunuz alışverişlerin bile taksitle ne biliyor olması Akbank’a karşı öğrencilerin yoğun bir ilgi göstermesini sağlar. Günümüzde öğrenciler alışveriş merkezlerinden aldıkları Tekstil diyecek ya da diğer Alışverişlerine taksitlendirme ihtiyaç duyduklarından dolayı Axess exi26 öğrenci kredi kartını yoğun bir şekilde kullanıyorlar.

HSBC Advantage Campus

Öğrencilere 500 lira ile 750 lira arasında bir kredi kartı limiti ile destek olan Advantage kart HSBC bankasının öğrencilerin sunduğu öğrenci kredi kartı olmaktı. HSBC bankasının sağlamış olduğu bu kartın yıllık 20 lira aidat ücreti bulunmaktadır. Öğrencilere sağlamış olduğu taksitlendirme özelliklerinden dolayı tercih edilen bir kredi kartı olsa da HSBC bankasının ülkemizden çekilme kararı almış olmasından dolayı son yıllarda kartlar geri iade edilmeye başlandı.

Öğrenci kredi kartına nasıl sahip olabilir?

Öğrenci kredi kartı başvurusu gerçekleştireceksiniz ilgili olan bankanın şubeleri üzerinden ya da internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Üniversitelerde kredi kartı satmak için dolaşan kişiler zaten sizlerin kredi kartı olup olmadığını sürekli sorgulayacak. Bu etkenlerden ötürü istediğiniz takdirde herhangi bir bankanın kredi kartı müşterisi olabilirsiniz. Çoğunlukla yüksek limitleri bulunmayan Kredi kartlarının genel özellikleri öğrencilerin harcadıkça para puan kazandırma ve birçok alanda taksitli alışveriş yapabilmesine yardımcı olan kredi kartları arasında yer almaktadır. Kartı kullanırken dikkatli olmanızı ve bütçenizin çok üzerinde alışverişler gerçekleştirmekten uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Kredi kartı başvurusunda bulunurken hangi amaçlı kullanacaksınız o doğrultuda bir bankanın kredi kartına başvurmanız daha doğru olacaktır. Beyaz sürekli nakit alışveriş yapmak istiyorsanız bu nedenden ötürü nakit ihtiyacınız olacaksa Finansbank ve Vakıfbank uygun olacakken taksitli alışveriş yapmak istiyorsanız Akbank ve İşbankası sizler için daha uygun olabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir