Yazar kasa Pos Nasıl Alınır ve Nasıl Kullanılır?

Yeni Pos Cihazları

Kredi kartı kullananların sayısı her geçen gün biraz daha arttığından şirketler yeni pos cihazları üretmeye de başladılar. Yazarkasa pos bu cihazlardan birisidir. Yazarkasa pos yani diğer adıyla akıllı yazarkasalar yavaş yavaş her firmanın vazgeçilmezi durumuna gelmektedir. Yazarkasa pos yazarkasa ve kredi kartı işlemlerini ayrı ayrı yapmak yerine sadece tek cihazla yapmaya imkân veren bir cihazdır. Tüm bankalara ait işlemler bu cihaz üzerinden gerçekleştirilebildiği için çok avantajlıdır. Zaten basit bir düşünme tarzıyla bile bunun farkına varmak mümkün. Örneğin, bir iş yeriniz var ve doğal olarak bankaların pos cihazlarını almak istiyorsunuz. 10 ayrı bankaya yer vermek isterseniz, 10 tane pos cihazı almanız gerekecek. Bu hem maliyetli olacak hem de kullanışlı olmayacak. Bu yüzden yazarkasa pos kullanmak daha akla yatkın. Üstelik bu akıllı yazarkasaların mobil versiyonları da çıkmıştır ve masraf kesintisi de yapılmamaktadır.

 

Yazarkasa Pos Cihazlarının Avantajları

Yazarkasa pos cihazları devlet açısından büyük öneme sahiptir zira, bu yolla kayıt dışı gelirlerin önüne geçilebilmektedir. Akıllı yazarkasalar, Maliye Bakanlığı tarafından anbean takip edildiklerinden devlet bu cihazların yaygınlaşması için gerekli teşvikleri yapmaktadır. Akıllı yazarkasaların geliştirilmiş mekanizması sayesinde artık işletme sahipleri bu cihazlar üzerinden yaptıkları işlemleri silemiyorlar. Gelir İdaresi Başkanlığı da gerek gördüğünde cihazın bilgilerine ulaşıp anında denetleme yapabiliyor. Bu denetleme devlete hem maddi kolaylık sağlıyor hem de zamandan kazandırıyor. Bu kadar avantajlı bir cihaza tüm işletme sahipleri sahip olmak isteyecektir. Bu yüzden yazarkasa pos nasıl alınır biraz da bu noktaya değinelim.

 

Yazarkasa pos cihazları, Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı tarafınca belirlenen ithalat firmalarından alınabiliyor. Akıllı yazarkasalar, pos cihazının kullanımı esnasında, siz işlem yapmadan önce fiş kesip, ödeme türünü size sorar. Yani fiş kesimi yapılmadan kredi kartı ödemesi asla yapılamaz. Bu, kayıt dışı para aklamayı engellemek için geliştirilmiş bir güvenlik sistemidir. Yani yazarkasa pos nasıl alınır diye çok fazla da düşünmeye gerek yok.

 

Pos Cihazı Markaları

Yazarkasa pos cihazları akıllı olarak tasarlandığından tüm bankaların sistemince desteklenmektedir. Eğer cihaz sisteminde istediğiniz bankayla anlaşma yapılmamışsa çok kolay bir şekilde anlaşarak kredi kartı ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Yazarkasa pos nasıl alınır diye irdeleme yaparken pos cihazı markalarına da değinmek gerek. Beko, VERA, Profilo ve Ingenico gibi meşhur firmalar pos cihazı üretmektedirler. Ancak pazar ağırlıkla VERA’nın elinde bulunuyor. Günümüzde akıllı yazarkasa kullanan işletme sayısı gittikçe azalıyor. Ancak tek tük de olsa bazı küçük işletmeler sıradan pos cihazlarını kullanmaya devam ediyorlar. Ancak biz bu durumun uzun bir süre daha süreceğini düşünmüyoruz. Zira akıllı yazarkasalar diğerlerine göre kullanıcısına çok daha iyi avantajlar sunuyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir