Ücretsiz Yazarkasa Pos Cihazı

Günümüzde müşteriler, ödemelerini çoğunlukla banka kartı ve kredi kartı aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Kart ile ödeme, müşterilere yanlarında nakit bulunmasa dahi alışveriş yapabilmek imkanı sağlamaktadır. Birçok ürün grubunda taksitlendirme seçeneğinin de bulunması kart ile yapılan alışverişleri artırmaktadır. Hükümet almış olduğu karar ile 2016 yılı itibariyle, kart ile satış yapan iş yerlerinin standart eski tip yazar kasa yerine, yeni nesil yazarkasa pos cihazlarını kullanmasını zorunlu kılmıştır. Fiş kesmeyen ve vergi kaybına yol açan işletmelerin, bu yöntem sayesinde her satışa fiş kesme zorunluluğu oluşacaktır. Yeni nesil yazarkasa pos cihazlarının her geçen gün kullanım ağı genişlemektedir. Bu durum, bankaların da ticari müşterilerine bu hizmeti vermesini bir gereklilik kılmıştır.

Yeni nesil yazarkasa pos cihazları kimler için zorunludur?

Eski tip klasik yazarkasalarda , kart ile ödeme yapıldığı zaman kart ile yapılan ödemelerde, pos cihazı haricinde yazarkasa üzerinden de fiş kesilmekteydi. Hala bu eski sistemi kullanan iş yerleri olmakla beraber, yeni nesil yazarkasa pos cihazları birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde, ayrı bir fatura kesmek zorunda kalınmayacak ve işlemler tek bir yazar kasa üzerinden gerçekleştirilecektir. Ayrıca, cihaz satış kayıtlarının tutulmasını sağlamaktadır. Kart ile ödeme yapılan tüm iş yerleri yeni nesil yazarkasa pos cihazlarını kullanmak zorundadırlar. Yazarkasa pos cihazların yenilenme zorunluluğu doğal olarak işletmelere ek bir maliyet oluşturmaktadır. Ancak bazı bankalar, müşterilerine ücretsiz yazarkasa pos cihazı temin etmektedir. Banka mevcut ve yeni müşterilere verecekleri bazı taahhütler karşılığında ücretsiz yazarkasa pos cihazı vermekte ve iş yerlerini bu ek maliyetten kurtarmaktadır. Ücretli olarak veya ücretsiz yazarkasa pos cihazı almak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir;

Yeni nesil yazarkasa pos cihazı almak için ne yapmak gerekir?

 • İş yeri sahibinin bağlı bulunduğu maliyeden, yeni nesil yazarkasa pos cihazı alabilmek için izin belgesi alması gerekmektedir.
 • İş yeri cihazı hangi bankadan ya da firmadan almak istiyorsa o kuruma başvuru yapmalıdır.
 • Yazarkasa pos cihazı alınacak firmada, mevcut pos cihazı firmanın stokunda yok ise fatura kestirilerek cihazın parası ödenir. Kestirilen bu fatura geçerlidir.
 • Yazarkasa pos cihazı alındıktan sonra 90 günlük süre zarfında, kayıt işlemlerinin yaptırılması gerekmektedir.

Bu aşamalar uygulandıktan sonra, pos cihazı ile beraber bankaya gidilir ve bankanın uygulaması pos cihazına yüklenerek kullanıma hazır hale getirilir. Ücretsiz yazarkasa pos cihazı veren bankalardan bazıları ve bu bankaların kampanyaları aşağıda açıklanmıştır.

 

Vakıfbank Ücretsiz Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

Vakıfbank ücretsiz yazarkasa pos cihazı kampanyası kapsamında müşterilerine aşağıdaki marka ve modeldeki pos cihazlarını vermektedir;

 • Vera Delta
 • Profilo Verfione VX 680- E1
 • Beko 220 TR / 300 TR
 • Hugin VX675 ECR
 • Ingenico IWE 280
 • Mikrosaray Pidion MT 360 E
 • Infoteks / Fusions 410- G
 • Informatik İnpos M120

Vakıfbank, her müşterisi için farklı paketlerde ücretsiz yazarkasa pos cihazı sunmaktadır. Masaüstü sabit pos cihazı, mobil pos cihazı, yazarkasa pos ve tarım pos cihazları. Banka, bu cihazlarla hem taksitli hem de peşin alışveriş imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası Ücretsiz Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

Banka, masaüstü pos cihazı, yazarkasa pos cihazı, sanal pos, temassız ödeme sistemleri ile bu alanda hizmet vermektedir.  Bu cihazlar ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için telefon bankacılığını kullanabilir ya da Garanti Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Ücretsiz Yazarkasa Pos Cihazı Kampanyası

TEB, aylık ciro miktarı en az 1.500 TL olan müşterilerine TEB’in özel iş yeri kartı ile 36 ay boyunca her ay 4.000 TL ya da 24 ay boyunca her ay 6.000 TL harcama yapma sözü veren ticari müşterilerine ücretsiz yazarkasa pos cihazı vermektedir. Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için TEB şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir