TEB KREDİ BORCU YAPILANDIRMA

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) müşterilerine sunduğu bir hizmet kapsamında onlara TEB kredi borcu yapılandırma seçeneği vermektedir. Bu uygulamanın ana esası; müşterinin borçlarındaki düzensizlikleri stabil hâle getirmek; ödemelerini aksatmamasında yardımcı olmak ve onu kalıcı, güvenilir bir müşteri yapmaktır. Ayrıyeten, eski müşterilere daha yeni ve makul faiz oranlarından faydalanması için de bir şans sunmaları bakımından gayet iyidir.  Türkiye Ekonomi Bankası’nın bu hizmetinden faydalanmak isteyen kullanıcılar, mutlak surette bir TEB şubesine gitmelidir. Online yollarla TEB kredi borcu yapılandırma yapılamamaktadır. Yapılan başvuruların olumlu neticelenmesi sonrasında borç yapılandırma meselesi, kredi çekim yoluyla gerçekleşir. Bundaki en avantajlı durum; müşterinin eski borçlarının tamamını bitirebilmesi ve yeni bir krediyle taze isteklerini gerçekleştirmesi durumudur. TEB kredi, bu sayede müşterilerini güven altında tutmaktadır.

Herkesin bildiği üzere 21 Eylül’de yeni bir yapılandırma yasası yürürlüğe girdi. Bu yeni yasa sayesinde 48 aydan 72 aya kadar vadelerle TEB kredi borçlarını yapılandırmak mümkün hâle geldi. TEB, müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek adına TEB kredi borcu yapılandırma için müşterilerinin bir banka şubesine şahsen başvurmasını zorunlu kıldı. Zira uzman yardımı alınmadan alınan TEB kredi tecrübesiz kişilerin başına iş almasıyla neticelenebilirdi. Müşteri temsilcileriyle fikir teatisi yapan vatandaş adına ihtiyaç duyulması durumunda yeni bir kredi dosyası açmak uygun görüldü. Çekilen ilk kredi gibi aynı evraklar vasıtasıyla tekrar bir kredi çekmek için gereken tek şey müşterinin imzası. TEB kredi sonrasında müşteri, çektiği paranın hepsini eski borçlarını kapatmak için ödemek zorunda. Bu hizmetten TEB müşterisi olan herkes faydalanabilmektedir.

Halk arasında yeni kredi kullanmakla ilişkilendirilse de borç yapılandırmasına gitmek zor kalınan durumlarda bir hayli elzemdir. Kişi, eğer borcunu ödeyemez duruma geldiyse; her ay yüksek oranlarda faize maruz kalır. Bu durumun önüne geçmek için yapılandırmaya gitmek oldukça mühimdir. Zira kredi vadesinin uzatılması hasebiyle daha az miktarlarda aylık borç ödemek, borçların aksatıldığı durumla vukuu bulan yasal takipten kurtulmak ve kredi sicil notunun düşürülmemesi bakımından borç yapılandırılmasının önemi büyüktür. Bu açıdan bakıldığında kazanan müşteri olmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir