Kredi Kartıyla Fatura Ödeme

Son dönemlerde her işlem İnternet üzerinden yapıldığı gibi fatura ödemelerinde kredi kartları veya banka kartlarıyla yapmanız oldukça kolaydır. Yaygın olarak kullanılan Banka internet şubeleri ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Peki Kredi Kartıyla fatura ödemek ne kadar güvenli ve nasıl fatura ödenir bakalım.
Kredi kartınız var ve fatura ödemelerinizi sizi sıkıyor ise bunu banka internet şubeleri ile otomatik olarak yapmanızda mümkündür. Fatura ödeme tarihlerinizi banka otomatik ödeme talimatlarına fatura bilgilerinizi girerek yapabilirsiniz.  Eğer kredi kartınız ile ödeme yapma talimatlarınızı verirseniz ödeme tarihleri sorunsuz bir şekilde limitiniz var ise limitiniz ile fatura gecikmeden ödenir. Bu şekilde kafanız rahat bir şekilde sorun olmadan faturalardan kurtulursunuz.

Kredi Kartı Fatura İle Puan Kazanma

Otomatik fatura ödeme talimatı verme durumuna teşvik etmek isteyen bankalar kampanaya uygulayarak daha çok müşteriye ulaşmak için para puanlar ve bonuslar vermektedir. Bu sürece hem işlemlerinizi daha kolay ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Ek olarak fatura ödemelerinizi pos cihazları ile ve atm üzerinden yapabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Fatura Öderken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Artık herkes yavaştan faturalarını ödemek için kredi kartlarıyla otomatik olarak ödeme talimatı veriyor fakat ne kadar güvenli ve sorunsuz olunduğu tam bilinmez iken ilk belirtilere göre fatura ödeme için kredi kartı limitiniz veya kartınızda paranızın bulunmasından emin olmalısınız. Eğer ki kart limitiniz yok ise veya kartınızda para yoksa faturanız talimata girmeyebilir. Bu süreçte faturanız ödenmez ve faturalarınız katlanabilir. Bu sorunlar şuan ilk kullanan banka müşterileri tarafından şikayet edilse de sizler için tavsiyemiz otomatik fatura ödeme talimatı vermeden önce kredi kartı limitinizin olması veya kartlarınız da paranın bulmasını kontrol edebilirsiniz. Veya fatura ödeme tarihinden sonraki günde banka internet şubesine girerek son işlemlerinizde ödenip ödenmediğini incelemenizi tavsiye ederiz.

Kredi kartı ile fatura ödeme talimatı veren bankalar arasında sizler için tavsiye edebileceğimiz bankalar ise şuan en iyisi görünen Garanti Bank, İş Bank, Yapı Kredi ve Ak Bank. Bu dediğimiz bankalarda sorun daha alt seviyede diyebiliriz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir