İş Bankası 6 Yıl Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Gelirleri ile giderleri arasında makul bir denge kurmayı başaramayan kişiler, sıklıkla harcamalarını kredi kartları ile gerçekleştirmektedirler. Zamanla artan bu durum kişinin borçlanmasına neden olmaktadır. Gelirin sabit ancak giderlerin sürekli arttığı bir ortamda kredi kartları çoğu insanın kurtarıcısı durumundadır. Özellikle birçok ürün çeşidinde taksit imkanı sağlaması kredi kartı kullanımını artıran en önemli faktörlerden bir tanesidir. Kredi kartlarının sık kullanılmasının doğal bir sonucu olarak kart borçlularının sayısı da günden güne artış göstermektedir. Yanlış kredi kartı kullanımı ve borçların birikerek ödenemeyecek seviyeler ulaşması pek çok tüketiciyi zor durumlara sokmaktadır. Borçlarını zamanında ödeyemeyen kişiler kredi puanlarını düşürdüğü gibi zaman zaman bankaların takip ve haciz süreçlerine de maruz kalabilmektedirler. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu, gelir ve gider dengesini iyi yapmak ve ödenemeyecek borçların altına girmemek gerekmektedir.

Zamanla biriken kredi kartı borçlarının ödenemez noktaya gelmesi, bankalar açısından da istenmeyen bir durumdur. Parasını tahsil edemeyen banka genellikle müşteri ile anlaşma yoluna gitmeyi tercih etmektedir. Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan ve kredi kartı çok fazla kişi tarafından kullanılan İş Bankası da borçlu müşterilerine yeni bir yapılandırma süreci hazırlamıştır. Mağdur durumda olan ve borçlarını ödeyemeyen müşterilerini rahatlatmak ve alacağını tahsil etmek için İş Bankası 6 yıl kredi kartı borcu yapılandırma süreci hayata geçirilmiştir.

İş Bankası 6 yıl kredi kartı borcu yapılandırma süreci

İş Bankası birikmiş kredi kartı borcu olan müşterilerine 6 yıla kadar yapılandırma hizmeti sunmaktadır. İş Bankası 6 yıl kredi kartı borcu yapılandırma adı ile gerçekleştirilen bu imkan zor durumdaki birçok müşterinin rahatlamasını sağlayacaktır. İş Bankası 6 yıl kredi kartı borcu yapılandırma kampanyasında müşterilerine yeni bir ödeme planı hazırlamaktadır. Borçlu müşteri ile beraber aylık ödeyebileceği tutarı belirleyen banka, bu tutar üzerinden yeni bir plan oluşturarak ödemelerin gerçekleştirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. İş Bankası 6 yıl kredi kartı borcu yapılandırma kampanyasından tam olarak faydalanmak için belirlenen bu ödeme planının aylık taksitlerinin aksatılmadan düzenli olarak ödenmesi şarttır. İş Bankası, mevcut birikmiş borç üzerinden; ana parayı, kart ücretini ve faiz oranlarını ayrı ayrı ele alarak yapılandırma yoluna gitmektedir. Bu şekilde, biriken yüksek faiz oranlarını ödemekten kurtulmanız mümkündür. Ayrıca diğer kart masraflarını ve ana para üzerinden hesaplanan indirimleri bu yapılandırmada toplam borç üzerinden düşülerek hesaplanmaktadır.

İş Bankası 6 yıl kredi kartı borcu yapılandırma ile 72 ay vade ile tüm borçlarınızdan kurtularak, banka sicilinizin ve kredi puanınızın olumsuz etkilenmesinin önüne geçmeniz mümkündür. Uzun süreli ve taksitli ödeme imkanı ile bütçeniz çok fazla etkilenmeden tüm borcunuzu kapatabilirsiniz. Bu borcun kapatılmaması ve sürecin daha da uzaması durumunda, banka takip ve haciz işlemlerine başvurabilir. Ayrıca banka siciliniz de olumsuz görünümde olacağı için herhangi başka bir bankadan kredi ya da kredi kartı kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Borç Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası 6 yıl kredi kartı borcu yapılandırma hizmetinden faydalanmak ve borcunuzu tamamen ödemek için herhangi bir İş Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Burada yetkili banka personeli ile yapacağınız görüşme sonrasında, toplam borcunuzu 72 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Hazırlanan ödeme planına sadık kalmak ve size bildirilen aylık ödeme tutarlarını düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Aksi halde hem bu kampanyadan tekrar faydalanma imkanınız olmayacak hem de borcunuzun faizlerle beraber miktarı artacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir