Bankada Unuttuğunuz Paranızı Geri Alma

Günümüzde neredeyse bütün finansal işlemlerimizi banka üzeriden yapıyoruz. Ödemelerimizi banka üzerinden yaparken alacağımız ödemeleri de bankalar üzerinden yapıyoruz. Bankalar bu konuda bize büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca Türkiye’de işlemlerimizi yapabileceğimiz birçok banka bulunuyor. Bu bankaların sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Bankalar bizlerin parasını işletmek dışında havale, EFT gibi para transferlerinden aldıkları hizmet bedelleriyle de kar elde ederler.

Bankaları sadece havale, EFT gibi yurtiçi para transferi yaparken değil yurtdışına da para transferi yaparken kullanırız. Bu transferler sırasındada Ankalar kazanç elde etmektedir. Bankaların diğer bir kazanç kaynağı ise bankalarda unuttuğumuz paralardır.

Gündelik hayatımız ok hareketli ve stresli olabiliyor bazen yemek yemeye veya bir bardak çay içmeye bile vakit bulamayabiliriz. Günlük hayatın koşuşturması ve stres derken birçok şeyi unutabiliyoruz veya uğraşacak vakit bulamayabiliyoruz. Unutup uğraşmadığımız şeylerden biriside bankadaki paralarımız. Özellikle hesabımızdaki para miktarı çok fazla değilse bankada unutabiliyoruz. Unutmasak bile zaman bulamadığımızdan bankadaki paramızı almaya gidemiyoruz ve bu paralar belli bir zaman dilimini doldurduktan sonra unutmuş sayılarak işlem görüyorlar. Bankada unuttuğum paramı nasıl geri alırım? Diye düşünüyorsanız yazımızın devamı size bu sorunun cevabını verecek.

UNUTTUĞUM PARA MI NASIL GERİ ALIRIM?

Bankada unutulan para, döviz, tahvil gibi değerli kağıtları bankalar bir süre bekletir ve zaman aşımına uğradığı takdirde devlet fonuna aktarımını yapar. İnsanlar eğer bu değerli kağıtları geri almak istiyorsa veya nerede olduğunu, hangi aşamada olduğunu merak ediyorlarsa bu konularda bilgi sahibi uzman birine veya uzman bir hukukçuya danışarak unuttuğu para, döviz veya tahvilin son surumu hakkında bilgi edinebilir. İşinde uzman birinden veya bir hukukçudan alacağınız yardım sayesinde işleriniz kolay ilerler. Aynı zamanda unuttuğunuz paranın tamamını da alabilirsiniz.

Bankada unuttuğunuz paranızın son durumunu öğrenmek için ilgili birimlere de başvurabilirsiniz. Bu sayede net bir bilgi sahibi olursunuz. Fakat paranızı geri alma evresinde yinede bu konularda bilgili birine veya bir hukukçuya danışmanız işlerinizin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sizin ilgilenemediğiniz veya alanınız olmayan noktalarda onlar devreye girer. Buda sizin paranızı zararsız ve hızlı bir şekilde sorun yaşamadan almanızı sağlar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir