Kredi Almak İçin En uygun Banka

Herhangi bir şey için gerektiği para cebinde bulunmayan, nakit sıkıntısı çeken insanlar en uygun kredi veren bankaları hemen araştırmaya koyulurlar. Bilhassa yüksek bedellerde kredi çekmek isteyenlerin daha dikkat etmesi gereken bu noktada faiz oranları ve vade miktarları önem kazanmaktadır. Ekseriyetle fazla vadeli kredi veren bankaların faiz oranları da faiz olsa da bu durum her zaman için geçerli değildir. Tüketiciyi kapmak için girilen kıyasıya rekabet bu noktada vatandaşa yaramaktadır. Bu nedenle zamanla en uygun kredi seçeneği çeşitlilik kazanmıştır. Çünkü uzun sürelerde müşteriyi tutmak çok elzem bir şeydir; tüketicinin bankaya yaptığı girdi çıktılar bankalara çok iyi oranda kâr ettirmektedir.

 

En uygun kredi de dahil olmak üzere tüm bankaların sunduğu faiz oranları değişiktir. Vade uzadıkça anapara dahilinde ödenen faiz miktarı da gittikçe artar.  Dolayısıyla 12 ay vadeli bir kredi ile 36 ay vadeli bir kredinin faiz oranları aynı değildir. En uygun kredi seçeneklerini sizlere sunmayı gerekli gördük bu noktada:

 

Akbank; 10.000 Türk Lirası değerindeki bir krediye 3 aydan 36 aya kadar vade yapabilmektedir. Faiz oranı ise bazen ülkenin durumuna değişmekle birlikte (imza atmadan önce sözleşmenizde böyle bir madde olup olmadığını dikkat edin!) ekseriyetle %1.41 oranındadır. Tüketici bu doğrultuda fazla tutarda çektiği kredinin faiz oranının en az seviyede olmasına dikkat etmelidir. Aksi takdirde alınan kredi en uygun kredi şartlarının çok altında olacaktır.

 

İş Bankası; İş Bankası, 15.000 Türk Lirası tutarındaki bir krediye en az 3 en fazla 36 ay vade yapabilmektedir. Anapara üzerinden %1.38 faiz oranı uygulanması kararlaştırılmıştır. Yüksek tutarlarda çekilen kredilerde bu miktar değişebilmektedir.

 

ING BANK; Tüketiciye en uygun kredi olanaklarını sunmak isteyen ING BANK ise, 15.000 Türk Lirası değerindeki kredilerde 3-36 ay arasında vade yapabilmektedir. Faiz tutarı yine aldığınız vadeye göre değişmekle birlikte en düşük faiz oranı %1.28’dir. Bu bakımdan rakibi pek çok bankadan daha iyi olanaklar sunmaktadır.

 

Denizbank; 1000 ilâ 55.000 Türk Lirası arasında  herhangi bir miktarı çekebilmenize olanak sağlaylan Denizbank da tüketiciye 3-36 ay vade imkânı vermektedir.  En düşük faiz oranı %1.44 olmakla birlikte, bu miktarın artıp çoğalması mümkündür.

 

Yapı Kredi Bankası; Yapı Kredi bankası ise tüketiciye 1.000 ilâ 10.000 Türk lirası arasındaki kredileri 3-36 ay vadelemektedir. Faiz oranıysa %1.34’tür.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir