Akbank Direkt Mobil ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu’nun resmi web adresi dışındaki uygulamalarla da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. 21. Yüzyıl, teknolojik gelişmelerin en üst düzeye çıktığı zaman dilimi olarak göze çarpıyor. Bu nedenle artık kişisel işler angarya olarak görülerek telefon ya da ınternet aracılığıyla halledilmeye çalışılıyor. Çoğu bankanın ınternet ve mobil bankacılığında kullandığı ”kredi notu sorgulama” servisinden başka bir de ”Mobil ile kredi notu öğrenme” servisi gündeme geldi. Artık insanlar bu uygulamalar sayesinde küçük bir meblağ karşılığında kredi notlarını öğrenebiliyorlar. Biz bu yazımızda Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme noktasına açıklık getireceğiz.

Akbank Direkt Mobil, Akbank’ın müşterilerine özel olarak tahsis ettiği bir müşteri servisidir. Akbank müşterisi olan ancak, Direkt Mobil üyeliği bulunmayanlar, telefonlarının mesaj kısmına ”mobil” yazıp 4425’e gönderdikleri takdirde sisteme üye olabilirler. Bunun dışında, telefonunuz IOS ya da android tabanlı ise; onların mağazalarına girerek de ücretsiz olarak Akbank uygulamasını indirebilir bu sayede kolay bir şekilde Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme bundan böyle artık çok basit ve işlevsel. Akbank’ın sunduğu  yeni sistem sayesinde bankaya olan kredi ve kredi borçlarınızı öğrenebilir; limit bakiye sorgulaması yapabilir ve hatta ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra geciktirdiğiniz kredi miktarları ve onlara uygulanan faizleri ve bir düşüp bir yükselen kredi notunuzu da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Çoğu insan kredi kartıyla tanıştığı ilk dönemlerde kredi notuyla ilgilenmese de bu oldukça önemli bir hadisedir.

Akbank Direkt İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ? 

Çünkü hayatınıza doğrudan veya dolaylı olarak etki eder. Örneğin, başınız sıkışıp yeni bir kredi almak istediğinizde karşınıza çıkan ilk sorun kredi notunuz olacaktır. Bankalar ödemelerini kolay bir şekilde tahsil edebilmek için böyle bir uygulamayı işleme sokmuşlardır. Kredi notunuzu bilmiyorsanız Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme yapabilirsiniz.

Üstelik Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme yalnızca 8 Türk Lirasıdır. Bununla beraber, Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme işleminden sonra kredi notunuzun yüksek olduğunu gördüyseniz ve krediye hemen o anda ihtiyacınız varsa, uygulamada yer alan kısımda yeni bir kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu olanaklar artık banka banka dolaşma klişesini ortadan kalkıyor. Yeni kredi başvurusu yapmak isteyenler için birçok banka 1500 kredi notu sınırlaması koymuştur. Eğer kredi notunuz düşükse ve o an için kredi çekemiyorsanız üzülmenize gerek yok.

Çünkü kredi notu yükseltilebilen bir şey. Kredi notunuzu yükseltmek gayesi güdüyorsanız bankamatikten yaptığınız işlemlerin sayısını artırmanız gerekecek. Hesabınıza bir miktar yaptırıp sonra çeker ve bunu tekrarlarsanız kredi notunuzun arttığına tanık olacaksınız. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken bir durum söz konusu. Çünkü kredi notu güncellemesinin hangi aralıklarla yapıldığı belli olmuyor. Siz sadece ödemelerinizi düzgün yapmaya gayret edin. Geri zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir